XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.10.2018 R.

1. „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” – pytanie zadane Jezusowi w dzisiejszej Ewangelii również i my możemy postawić podczas Mszy Św. Po raz kolejny usłyszymy, że za naszą deklaracją wiary powinny iść konkretne czyny. Jezus zachęca do pójścia za Nim. On patrzy na nas z miłością. I nie zostawia nas samych na naszej drodze do królestwa Bożego ...

2. Dzisiaj, w Dniu Papieskim, są przy kościele zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Dzisiaj też zmiana tajemnic różańcowych ...

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są w dni powszednie o godz. 17.3o z Komunią Św. i potem Msza Św. – zachęcamy do pozostania w miarę możliwości na Eucharystii, bo to nie tylko najważniejsza chwila dnia, ale też najobfitsze źródło łask. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe jest o godz. 16.30 i zaraz potem Msza Św. Prosimy o liczny udział dzieci, młodzieży i dorosłych. 15 min. przed różańcem – Koronka.

5. W środę Spotkanie Modlitewne dla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

6. W czwartek - adoracja Najśw. Sakr. rozpocznie się o godz. 16.30, a modlitwa różańcowa będzie odmawiana przez wstawiennictwo Św. O. Pio; dlatego też prosimy o składanie przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia próśb i podziękowań, które będziemy też polecać Bogu na różańcu; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

7. W czwartek, w święto ku czci św. Łukasza Ewangelisty, będziemy modlić się w intencji Służby Zdrowia.

8. W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Oprócz modlitwy za misje i misjonarzy, składka na tacę będzie na cele misyjne Kościoła.

9. To trzecia niedziela miesiąca, więc w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy również o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. W zakrystii są do zabrania listy na poszczególne rejony, bardzo prosimy o ich zabranie. Serdeczne Bóg zapłać składamy Parafianom, którzy podejmują się trudu zbierania ofiar oraz wszystkim Ofiarodawcom. Niech Bóg swoją obfitą łaską, a Maryja, Pani Fatimska swym orędownictwem wynagradzają za otwarte serca i ofiarność.

10. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i dlatego jest więcej prac przy grobach naszych bliskich na cmentarzu. Bardzo prosimy o pozostawianie po sobie porządku.

11. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a wśród nich nowy numer „Królowej Różańca Św.” ... Dla dzieci są: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Moje pismo Tęcza”, a dla przygotowujących się do I Komunii jest „Dominik” z płytą. Są jeszcze kalendarze ścienne misyjne /piękne/ po 3 zł. W zakrystii – miesięcznik „Różaniec”…

12. Na stoliku z kalendarzami są wyłożone kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne pisanie nazwisk i imion. Jeśli dodajemy kogoś z naszych zmarłych do wypominków rocznych, to starajmy się innych zmarłych, którzy n.p. odeszli do wieczności nie w ostatnich latach, albo nie są z najbliższej rodziny, przenieść do listopadowych, gdyż inaczej zabraknie czasu na ich odmawianie przed Mszą Św. o godz. 9.00 ...