XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30 WRZEŚNIA 2018

1. [Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze... – Jaki przykład widzą w Tobie młodsi? Uczą się od Ciebie pomagać innym czy raczej gorszą się Twoim zachowaniem? Pamiętaj, że nie tylko za siebie jesteś odpowiedzialny w tym życiu… ]

2. Jutro rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. Matka Boża w Fatimie podczas wszystkich objawień prosiła o codzienne odmawianie różańca. Przynajmniej w październiku odpowiedzmy częściej na Jej gorącą prośbę. Nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie o godz. 17.30 /bez Komunii Św./, po nich Msza Św. – zachęcamy do pozostania w miarę możliwości na Eucharystii; w niedziele o godz. 16.30 po nichMsza Św. Prosimy o liczny udział dzieci, młodzieży i dorosłych. 15 min. przed różańcem odmawiajmy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego w int. wszystkich rodzin z parafii.

3. W środę Spotkanie Modlitewne dla chętnych po Mszy Św. wieczornej, na którym usłyszymy o wspólnocie GALILEA.

4. WI czwartek-adoracjaNajśw. Sakr.rozpocznie się o godz. 16.00; najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, a od godz. 17.00 będzie odmawiany „czerwony różaniec” w int. powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii; do prowadzenia prosimy Gr. IV – Św. Franciszka Ksawerego, zelator – p. Władysława Bugajska; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

5. WI piątek– nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 i 17.30; składka na tacę będzie naszą pomocą dla misjonarzy.

6. W I sobotęnabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się wcześniej, tzn. o godz. 17.oo; do prowadzenia różańca prosimy Parafialny Oddz. Caritas /w zakrystii są rozważania do odebrania/.

7. Spowiedź św. będzie: • Dla dzieci – w środę od godz. 16.30; • Dla młodzieży – w czwartek od godz. 16.30; • Dla dorosłych – w piątek od godz. 16.30.

8. W związku ze spowiedzią prosimy o prowadzenie Różańca: w środę – Rycerstwo Niep.; w czwartek – młodzież; w piątek – Akcję Katolicką.

9. Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 13.00 dla Złotych Jubilatów małżeńskich, lecz w którąś z niedzieli późniejszych, w związku z drugą częścią uroczystości w gminie.

10. W niedzielę – 7 października, wybieramy się z pielgrzymką pieszą do Groty Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Wyjście o godz. 14.00 od kościoła św. Marcina; po dojściu odmówimy różaniec w Grocie ok. godz. 17.30 i potem Msza Św. w tym dniu w Porąbce kończy się trzydniowy Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy do licznego udziału w pielgrzymce. Na powrót będzie zamówiony bus.

11. Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku zaprasza na obchody „Miesiąca Papieskiego”. W październiku odbędzie się: wystawa malarstwa Franciszka Kafla „Madonny Polskie”, spotkania dla dzieci z Joanną Krzyżanek – autorką książek o Janie Pawle II, lekcje biblioteczne dla dzieci: „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”, występ słowno-muzyczny „Przedszkolaki Janowi Pawłowi II” oraz koncert religijno-patriotyczny w wykonaniu Chóru ze Szczepanowa i Orkiestry Dętej z Okulic. Inauguracja „Miesiąca Papieskiego” odbędzie się 3 października 2018r.

12. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dlamłodzieży i dorosłych ...Dla dzieci są: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Moje pismo Tęcza”, a dla przygotowujących się do I Komunii jest „Dominik” z płytą.Są zamówione „Kalendarze Rolnika”; kalendarze ścienne z aniołami i misyjne – po 5 zł oraz ze św. O. Pio – 4 zł.