XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 WRZEŚNIA 2018

1. Uczniowie posprzeczali się, kto z nich jest największy. A Jezus im powiedział: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Nie pieniądze, nie władza, nie zajmowana pozycja w społeczeństwie czyni człowieka wielkim, lecz postawa służby względem drugiego człowieka w prostocie serca. Czy do takiej wielkości dążymy ? ...

2. W środę Spotkanie Modlitewnedla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

3. Wczwartek-adoracjaNajśw. Sakr.rozpocznie się o godz. 16.30; a pół godziny przed Mszą Św. będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

4. W piątek – w wielu miejscowościach naszej Ojczyzny jest odmawiana po raz dziesiąty „Koronka na ulicach miast świata” o godz. 15.oo.Uczestnicy tej modlitwy – Koronki do Bożego Miłosierdzia, modlą się o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata; w int. prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców o przebaczenie dla nich i łaskę poznania Boga. Zachęcamy gorąco o włączenie się w taką modlitwę także u nas w centrum Gnojnika /na rozjedzie dróg koło „Groszka”/; poprowadzi ks. Marek; może ktoś z młodzieży będzie z gitarą, aby zaśpiewać Koronkę ...

5. W najbliższą niedzielę jest Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa, jako przebłaganie i wynagrodzenie za grzechy przeciw trzeźwości.

6. Parafialna Księga Trzeźwości i Abstynencji jest wystawiona jeszcze przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia do najbliższej niedzieli.

7. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu, na które zapraszamy: • Chłopcy z kl. III, IV lub starsi, którzy chcą zostać ministrantami – w środę o godz. 17.00 w Sali koło zakrystii /; • KSM, DSM, ministranci i lektorzy – mają ustalone terminy; • Rada Parafialna – we wtorek o godz. 19.oo /prosimy o przeglądnięcie nadesłanych materiałów na Synod Diecezjalny/ oraz będą sprawy bieżące.

8. Przypominamy, że dziś Msza Św. popołudniowa jest o godzinę wcześniej, czyli o godz. 16.00, gdyż jest złączona ze Spotkaniem popielgrzymkowym dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę z gr. VIII – „Świętego Stanisława”. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy pielgrzymowali. Po Mszy Św. na dalszy ciąg Spotkania w Domu Strażaka w Gnojniku.

9. Dziś dokładnie przypada 50-lecie przejścia św. o. Pio do wieczności oraz trzy dni wcześniej 100 lat od otrzymania stygmatów męki Pańskiej. Z tej racji dzisiaj do godz. 21.37 trwa modlitwa pod nazwą: „Czyścimy czyściec z Maryją i O. Pio”. Przed błogosławieństwem mszalnym odmawiamy modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące i zachęcamy do odmówienia przynajmniej dziesiątka różańca za dusze czyśćcowe po Mszy Św. albo w naszych domach. Włączmy się w tę modlitwę tak bardzo potrzebną duszom czyśćcowym, przychodząc im z pomocą, której od nas oczekują, zwłaszcza nasi bliscy zmarli.

10. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dlamłodzieży i dorosłych ...Dla dzieci są: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Moje pismo Tęcza”, a dla przygotowujących się do I Komunii jest „Dominik” z płytą.Są zamówione „Kalendarze Rolnika”; kalendarze ścienne z aniołami i misyjne – po 5 zł oraz ze św. O. Pio – 4 zł.