XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 WRZEŚNIA 2018

1. Pan Jezus zadaje pytanie, które jest skierowane do każdego z nas: „Za kogo Mnie uważacie?” ... Może odpowiedź wydaje się oczywista, bo przecież Jezus to Zbawiciel, Mesjasz, Bóg. Czy jednak nasze serce przyjmuje tę prawdę? Kim tak naprawdę jest dla nas Jezus? Czy jest dla nas kimś ważnym? Zobaczmy, na ile jest obecny w naszej codzienności, jak często zwracamy się do Niego? Możemy powiedzieć, że wierzymy, ale to nasze czyny pokazują, jaka jest nasza wiara ...

2. Trwa Triduum Modlitw dla młodzieży. Zapraszamy nie tylko młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, ale też młodzież starszą od nich: uczącą się, studiującą, pracującą i nie pracującą oraz tych wszystkich, którzy chcą się za młodzież modlić, zwłaszcza ich rodziców. Jutro prosimy o wspólny różaniec o godz. 17.30 i podobnie w święto patronalne młodzieży – we wtorek, kiedy przypada św. Stanisława Kostki.

3. W środę Spotkanie Modlitewnedla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

4. Wczwartek- 20 września, adoracjaNajśw. Sakr.rozpocznie się o godz. 16.30; a pół godziny przed Mszą Św. będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio; prośby i podziękowania prosimy składać przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

5. W piątek – po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się Adoracja Najśw. Sakramentu, która potrwa do soboty, do godz. 7.00. Udział w takiej Adoracji to przede wszystkim odpowiedź miłości z naszej strony na bezgraniczną miłość Pana Jezusa, której doświadczamy nieustannie w naszym codziennym życiu – więc albo mamy serca zimne jak lód, albo tętnią one gorącą miłością do Jezusa, który dla każdego z nas pozostał obecny w Eucharystii ... Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to prosimy podejść i wpisać się w zakrystii.

6. Można jeszczewpisywać swoje abstynenckie zobowiązania doParafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji.

7. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu, na które zapraszamy: • Chłopcy z kl. III, IV lub starsi, którzy chcą zostać ministrantami – we wtorek o godz. 17.00 w Sali koło zakrystii /potem będzie do uzgodnienia z ks. Markiem/; • KSM, DSM, ministranci i lektorzy – mają stałe terminy; • Parafialny Oddz. Caritas – w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

8. W najbliższą niedzielę, 23 września, Msza Św. popołudniowa będzie o godzinę wcześniej, czyli o godz. 16.00, gdyż będzie złączona ze Spotkaniem popielgrzymkowym dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę z gr. VIII – „Świętego Stanisława”. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy pielgrzymowali. Po Mszy Św. będzie dalszy ciąg Spotkania w Domu Strażaka w Gnojniku. Prosimy też o włączenie się w przygotowanie Spotkania.

9. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Modlitewne na arenie w Częstochowie, zamiast na Przeprośnej Górce. Wyjazd w sobotę z przystanku przy kośc. św. Marcina o godz. 5.40; zapisy do czwartku wieczór.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na nowy kościół:
a/w kwietniu: - od rodzin w 3 niedz. – 11.640,00 zł; - ofiara spoza parafii – 100 euro; - ofiara indyw. 1.000,00 euro;
b/ w maju: - od rodzin z 3 niedz. – 12.100,00 zł; - ofiara indyw. z parafii – 2.000,00 zł;
c/ w czerwcu: - od rodzin z 3 niedz. – 11.490,00 zł;
d/ w lipcu: - od rodzin z 3 niedz. – 13.640,00 zł; - ofiara z parafii – 100 zł;

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na renowację kośc. św. Marcina:
a/ w kwietniu: - składka z Wielkanocy – 2520,00 zł;
b/ w maju: - składka z 1 niedz. – 2.400,00 zł; - ofiara od rodziny z parafii – 1.000,00 zł;
c/ w czerwcu: - składka z 1 niedz. – 2.330,00 zł;
d/ w lipcu: - składka z 1 niedz. – 2.380,00 zł; - ofiara z parafii – 500 zł; - ofiara z Wrocławia – 200 zł; - z ofiar przy świeczniku – 4.500,00 zł; - składki przy ślubach i pogrzebach (IV – VII) – 2.480,00 zł.

11. Spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III, przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie w nowym kościele w środę o godz. 17.oo.

12. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dlamłodzieży i dorosłych ... Dla dzieci są: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Moje pismo Tęcza”, a dla przygotowujących się do I Komunii jest „Dominik” z płytą. Na „Kalendarze Rolnika” /21 zł/proszę się zapisać; kalendarze ścienne z papieżem Franciszkiem lub z aniołami oraz misyjne – po 5 zł.