XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 WRZEŚNIA 2018

1. „Odwagi! Nie bójcie się!” – słyszymy w dzisiejszych czytaniach. Jezus głosił naukę o Bożej miłości i uzdrawiał ludzi z wszelkich chorób. On leczy również nasze zalęknione serca. Czasem łatwiej poddawać się obawom i narzekaniu, zamiast podjąć wysiłek zaufania Bogu i dostrzeżenia Jego dobroci, a przecież lęk ogranicza naszą wolność. Chwalmy Boga i powierzajmy Mu nasze troski ...

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych...

3. Dziś rozpoczynasię w Polsce „Tydzień Wychowania”, którego mottem są słowa: „W poszukiwaniu drogi”.Zapraszamy na Msze Św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia, by modlić się za rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów oraz młodzież i dzieci.

4. W środę Spotkanie Modlitewnedla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

5. W czwartek - 13 września, nie będzie adoracji Najśw. Sakr.,gdyż wypada w tym dniuNabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00 i potem różańcowa procesja fatimska ze światłami; do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca, prosimy Parafialny Oddz. Akcji Katolickiej. Przynieśmy świece lub lampiony i przyjdźmy jak najlicznej, by uczcić naszą Patronkę.

6. W piątek – przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. i jest to kolejny dzieńNowenny Jubileuszowej za Ojczyznę. Treścią naszych modlitw we wrześniu jest wychowanie i wykształcenie, a Patronem - św. Jan Kanty. W int. Ojczyzny będzie odprawiona też Droga Krzyżowa o godz. 17.30 i potem Eucharystia.

7. W sobotę Mszą Św. o godz. 17.00rozpoczniemy, jak co roku, Triduum dla młodzieży przed ich świętem patronalnym ku czci św. Stanisława Kostki. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z kl. VII, VIII i III gimnazjum oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, studiującą, zarówno pracującą jak i nie pracującą. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy za naszą młodzież chcą się modlić. Pół godziny przed Mszą Św. prosimy o wspólne odmówienie różańca w int. młodzieży. W niedzielę będziemy modlić się na każdej Mszy Św. za ludzi młodych ...

8. Jest jeszczewystawiona Parafialna Księga Trzeźwości i Abstynencji.Można wpisywać swoje zobowiązania abstynenckie ...

9. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu, na które zapraszamy: • Chłopcy z kl. III, IV lub starsi, którzy chcą zostać ministrantami – we wtorek o godz. 17.00 w Sali koło zakrystii /potem będzie do uzgodnienia z ks. Markiem/; • KSM /w Betanii/ i ci spośród młodzieży, którzy chcą włączyć się do KSM-u – piątek o godz. 19.30; DSM i chętne dziewczynki – piątek o godz. 16.30 /obok zakrystii/; • Ministranci i lektorzy – według zapowiedzi ks. Wikariusza.

10. Najbliższa niedziela będzie Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Przy kościele będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

11. Za tydzień w rejonach naszej parafii będzie zbiórka ofiar na dalsze prace przy nowej świątyni oraz prosimy także o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. Serdeczne podziękowaniekierujemy do Parafian, którzy podejmują się trudu zbierania ofiar, jak również do wszystkich Ofiarodawców, dzięki którym mogą być, teraz i w przyszłości, wykonywane kolejne prace przy wyposażeniu naszej świątyni. Możemy być pewni Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Maryi, Pani Fatimskiej, w codziennym życiu. W zakrystii są do zabrania listy na poszczególne rejony: bardzo prosimy o podejście po Mszy Św.

12. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny” i „Źródło”; miesięczniki dlamłodzieży i dorosłych, m.in. „Kościół nad Uszwicą” ... Dla dzieci są nowe numery: „Promyczka Dobra”, „Małego Promyczka” i „Mojego pisma Tęcza”, a dla przygotowujących się do I Komunii jest „Dominik” z płytą. Są już „Kalendarze Rolnika” /21 zł/ i kalendarze ścienne z papieżem Franciszkiem oraz z aniołami – po 5 zł. W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec” ... Zachęcamy do zainteresowania się ...