XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03 WRZEŚNIA 2018

1. Dla nas, chrześcijan, ważne jest, aby życie oparte było na prawdzie. Tego uczy nas Jezus. Nie może być rozdźwięku między tym, co wyznajemy, a tym, jak postępujemy. Naszą drogą jest miłośćpotwierdzona czynem. Niech udział we Mszy Św. umacnia nas w czynieniu dobra ...

2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny Mszą Św. o godz. 8.00. Będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na kolejne miesiące nauki dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców. Zapraszamy zarówno szkołę podstawową z oddziałami gimnazjum, jak też przedszkole; dyrekcje, nauczycieli, wychowawców, pracowników oraz rodziców. Dzieci i młodzież gromadzą się przy szkole o godz. 7.40, skąd wyruszą razem z pocztami sztandarowymi do kościoła.

3. W środę Spotkanie Modlitewne dla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

4. W I czwartek -Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00; najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, a pół godziny przed Mszą Św. będzie nabożeństwo ku czci Przenajdroższej Krwi Jezusa z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii; do prowadzenia prosimy Gr. III – Św. Marcina, zelator p. Katarzyna Gnyla; po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

5. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusapo Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

6. Spowiedź św. będzie tylko w piątek od godz. 16.30.

7. W sobotęprzypada uroczystość Narodzenia NMP, zwana świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Św. z poświęceniem ziarna siewnego będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 oraz 17.00. Chociaż nie jest to święto obowiązkowe, to jednak zachęcamy do udziału we Mszy Św., aby uczcić Matkę Bożą, Patronkę naszej diecezji.

8. Triduum dla matek i niewiast przed uroczystością Narodzenia NMP będzie w środę, czwartek i piątek przy okazji wieczornych nabożeństw. Zapraszamy do licznego udziału, aby dziękując Maryi za Jej Matczyną pomoc i opiekę, zawierzyć na nowo wszystkie matki i niewiasty naszej parafii, wypraszając dla nich potrzebne na co dzień łaski przez orędownictwo Matki Najśw.

9. W niedzielę, 9 września, będzie zmiana tajemnic różańcowych: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.oo i 9.oo; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.oo.

10. Na stoliczku przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia jest w dalszym ciągu wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości i Abstynencji.Prosimy wpisywać swoje zobowiązania abstynenckie czy to podjęte na 100 dni abstynencji z racji 100-lecia Niepodległości, czy na jakikolwiek inny okres czasu. Niech to będzie dar dla uproszenia trzeźwości dla naszych rodzin, a takżewszystkich Polaków.

11. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu, na które zapraszamy: • Akcja Katolicka – w piątek po nabożeństwie wieczornym; • KSM /w Betanii/ i ci spośród młodzieży, którzy chcą włączyć się do KSM-u – piątek o godz. 19.30; DSM i chętne dziewczynki – piątek o godz. 17.00 /obok zakrystii/; • Ministranci i lektorzy – w sobotę o godz. 8.30.

12. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”, nowe miesięczniki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. „Kościół nad Uszwicą” ... Są płyty DVD z filmami: „Fatima ostatnia tajemnica” i „Gurgacz kapelan wyklętych” po 20 zł. Zachęcamy ...