XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 26 SIERPNIA 2018

1. Obchodzimy dziś uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Maryja niezmiennie wskazuje na Jezusa, o czym również słyszymy w dzisiejszej Ewangelii: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.Zaprośmy Maryję do naszej codzienności, gdzie wśród wielu problemów i licznych spraw zdarza nam się zapominać o tym, co najważniejsze. Maryja pomoże zachować właściwy kierunek w naszym życiu, pokazując nam Boga ….

2. Z dniem jutrzejszym Ks. Piotr Bober ma objąć stanowisko wikariusza w parafii w Zgłobicach k/Tarnowa. Do podziękowania przedstawicieli naszej parafii sprzed tygodnia [po Mszy Św. o godz. 11.00] pragnę dziś w imieniu nas wszystkich powiedzieć serdeczne Bóg zapłać za czteroletnią posługę w naszej parafii; za opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza i KSM-em; za pracę katechetyczną w szkole i przedszkolu i wszelkie zaangażowanie przy różnych uroczystościach, nabożeństwach, przedstawieniach oraz za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem; niech Maryja, Matka Kapłanówi Pani Fatimska otacza swą nieustanną opieką. Życzymy wszelkiej pomyślności i potrzebnych łask w dalszym życiu i posłudze kapłańskiej w nowej parafii. Przy różnych okazjach zapraszamy …

3. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, a pół godziny przed Mszą Św. będzie nabożeństwo ku czci Ducha Świętego.

4. Spowiedź św. przed rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego:
• Dla dzieci – czwartek od godz. 16.30;
• Dla młodzieży – piątek od godz. 16.30.

5. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy I, II i III Różę Matek /rozważania będą w zakrystii w ciągu tygodnia/.

6. W sobotę od godz. 9.00 będzie wyjazd do osób chorych i w podeszłym wieku z posługą sakramentalną. Rozpoczęcie od kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Od dzisiaj prosimy te osoby zgłaszać w zakrystii i w sobotę podwieźć nas do nich.

7. W niedzielę, 2 września, składka na tacę będzie na renowację kościoła św. Marcina.

8. Na stoliczku przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości i Abstynencji.Dla naszego świadectwa wobec bliźnich i następnych pokoleń, prosimy wpisywać swoje zobowiązania abstynenckie czy to podjęte na kończący się miesiąc sierpień, czy też na 100 dni abstynencji z racji 100-lecia Niepodległości, czy na jakikolwiek inny okres czasu. Niech to będzie dar niektórych osób dla uproszenia trzeźwości dla naszych rodzin, a takżewszystkich Polaków.

9. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”, miesięczniki dla dzieci, młodzieży i dorosłych … Są płyty DVD z filmami: „Fatima ostatnia tajemnica” i „Gurgacz kapelan wyklętych” po 20 zł. Przy kościele są dziś do zabrania bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny”. Zachęcamy …