XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12 SIERPNIA 2018

1. Być naśladowcą Boga, postępować drogą miłości– do tego wzywa nas św. Paweł Apostoł. Nieważne, kim jesteśmy, jaką mamy rodzinę i ile zarabiamy – mamy żyć miłością w swojej codzienności. To jest wyraz naszej wiary. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, miłosierni i przebaczający. Taki jest Bóg, w którego wiarę wyznajemy … 

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych … Mamy prośbę do wszystkich należących do Róż Różańcowych Matek i Ojców, aby zabrali od swojego Zelatora obrazki związane z Wielką Nowenną Różańcową, aby móc ją przeżywać z większym zaangażowaniem i świadomością; aby również ta Nowenna przyczyniła się do ożywienia różańca zarówno w parafii jak też w naszych rodzinach.

3. Jutro Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.oo i potem procesja różańcowa ze świecami. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca prosimy Grupę Modlitewną „Fatima”; przy pozostałych dziesiątkach różańca figurę poniosą kobiety, mężczyźni i młodzież. Zapraszamy do wspólnej modlitwy …

4. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Msze Św. z poświęceniem wiązanek z ziół, zbóż i kwiatów będą sprawowane o godz. 7.oo; 9.oo; 11.oo i 17.oo. Na Sumie będzie też poświęcany wieniec dożynkowy. Jest to święto obowiązkowe. Składka na tacę będzie przeznaczona na utrzymanie parafii.

5. Adoracja Najśw. Sakramenturozpocznie się w czwarteko godz. 16.3o; po chwili ciszy, od godz. 17.3o będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio;prosimy składać przy ołtarzu prośby i podziękowania; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. Można się zgłosić na wyjazd na Spotkanie Modlitewne, które będzie w najbliższą sobotę na arenie w Częstochowie, zamiast na Przeprośnej Górce. Wyjazd w sobotę, ok. godz. 5.40 z przystanku przy kościele św. Marcina; zapisy do środy wieczór.

7. Trwają zgłoszenia na wyjazd autokarem na wejście Pieszej Pielgrz. Tarnowskiej na Jasną Górę, czyli w sobotę, 25 sierpnia; wyjazd o godz. 6.oo; koszt 40 zł, a pielgrzymi powracający z Pieszej Pielgrz. – 30 zł; zapisy w zakrystii.

8. W najbliższą niedzielę w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy też o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom podejmującym trud zbierania ofiar i wszystkim Ofiarodawcom. Listy na poszczególne rejony są do zabrania z zakrystii. W najbliższych dniach rozpoczną się prace przy położeniu kamienia przy wejściu do kościoła. Jeśli będzie postawione rusztowanie, to wejście do kościoła podczas trwania tych prac będzie przez kaplicę. Chodzi o bezpieczeństwo, więc prosimy zwrócić na to uwagę i nie próbować wtedy wchodzić głównym wejściem.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Źródło” jest też tygodnik „Niedziela”oraz pozostałe czasopisma, zwłaszcza miesięczniki, wśród nich nowy „Królowa Różańca Św.”, także dla dzieci wakacyjne numery z dodatkami …