XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05 SIERPNIA 2018

1. „Ja jestem chlebem życia”– w Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa siebie jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu, na ziemi. Posilajmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa w Komunii Św. do swojego serca …

2. Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Kanonika Mariana Bracha,który od środy jest wśród nas, sprawując Eucharystię, modląc się z nami i spełniając swoją kapłańską posługę. Życzymy Ks. Kan. dobrego zdrowia, życzliwości i wdzięczności naszych parafian i wielu łask Bożych oraz opieki Maryi, Matki Kapłanów na co dzień. Serdeczne Bóg zapłać Br. Andrzejowi Boczarskiemu, który już jutro wraca do Włoch, a podczas urlopu pięknie służył w czasie liturgii i modlił się z nami. Niech Bóg błogosławi …

3. Jutro święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. będą sprawowane o godz. 6.3o i 18.oo.

4. Spotkanie Modlitewnebędzie w środę po nabożeństwie wieczornym …

5. Adoracja Najśw. Sakramenturozpocznie się w czwarteko godz. 16.3o; po chwili ciszy, od godz. 17.3o będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. W piątek - rozpocznie się 24 – godz. Adoracja Nąjśw. Sakramentupo Mszy Św. o godz. 6.3o. Pan Jezus, który z wielkiej miłości do każdego z nas pozostał obecny w Eucharystii oczekuje na nas o każdej porze dnia i nocy; jeśli więc nasze serca nie są zimne jak lód, ofiarujmy chwile czasu na spotkanie z naszym Panem przed Najśw. Sakramentem … Jeśli ktoś może być obecny o konkretnej godzinie, to prosimy o podejście do zakrystii …

7. W piątek podczas Mszy Św. o godz. 18.oo będziemy przeżywać kolejny dzień Jubileuszowej Nowenny za Ojczyznę z okazji 100 – lecia Niepodległości. Patronem sierpnia jest Św. Brat Albert Chmielowski, a tematem: wolność od nałogów i uzależnień. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę.

8. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po wieczornym nabożeństwie, a Parafialnego Oddz. Akcji Katolickiej - w piątek.

9. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę będzie w Brzesku, w Auli Chrystusa Króla /dolny kościół św. Jakuba Ap./ w piątek, 10 sierpnia, o godz. 16.30.

10. Organizujemy jak co roku wyjazd autokarem na wejście Pieszej Pielgrz. Tarnowskiej na Jasną Górę, czyli w sobotę, 25 sierpnia; wyjazd o godz. 6.oo; koszt 40 zł, a pielgrzymi powracający z Pieszej Pielgrz. – 30 zł; zapisy od dziś w zakrystii.

11. W ciągu tygodnia lub w najbliższą niedzielę rodziny, które zostaną powiadomione przez Caritas naszej parafii, mogą zgłaszać się do zakrystii po odbiór plecaków napełnionych przyborami szkolnymi w ramach akcji pn. „Tornister pełen uśmiechów”. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym wszystkim, którzy włączyli się w tym roku w akcję Caritasu naszej diecezji, napełniając plecaki przyborami szkolnymi.

12. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na Uniwersytet Pap. J. P. II w Krak. i Tarn.

13. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.oo i 9.oo;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Sw. o godz. 11.oo.

14. W następny poniedziałek – 13 sierpnia, będzie Nabożeństwo Fatimskie. O prowadzenie różańca prosimy Grupę Modlitewną „Fatima”; rozważania będą do zabrania na Spotkaniu Modlitewnym w środę.

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Źródło” jest też tygodnik „Niedziela” oraz pozostałe czasopisma, zwłaszcza miesięczniki, także dla dzieci …