XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 29 LIPCA 2018

1. Msza Św. jest Ucztą przygotowaną dla nas przez Pana. Bóg chce, byśmy z tej Uczty wyszli umocnieni. W tym celu otwiera rękę i karmi nas do syta. Możemy nasycić się Bogiem: Jego słowem i Ciałem. On mówi: „Bierzcie i jedzcie”, a nie: „Bierzcie i patrzcie”. Samo patrzenie to za mało. Sama obecność to za mało. Samo pragnienie to za mało. Jezus chce zostać w nas. Jego Ciało chce być w naszym ciele. Taka jest miłość Boga, która nie zostawia niczego dla siebie, ale wszystko ma dla nas …

2. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym Kościół wzywa nas do podjęcia dobrowolnej abstynencji w intencji uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych używek, a także jest to wezwanie do przeżycia tego miesiąca w trzeźwości.

3. Spotkanie Modlitewne będzie w środę po nabożeństwie wieczornym …

4. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się w I czwarteko godz. 16.oo; najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej; potem chwila ciszy; od godz. 17.3o będzie odmawiany „czerwony różaniec” i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii; o prowadzenie prosimy Gr. II – Św. Marii de Mattias, zelator p. Jadwiga Lasota; po Mszy Św. zmiana tajemnic i ucałowanie relikwii.

5. W I-szy piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.3o i 18.oo; ofiarami na tacę będziemy wspierać misjonarzy.

6. W I sobotę - o godz. 17.oo rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP; do prowadzenia różańca prosimy IV, V i VI Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

7. Jeszcze do piątku trwają zapisy w naszej parafii naXXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2018 r. Potem już tylko w Brzesku.

8. Ostatnie plecaki są wyłożone na stopniach ołtarza. Prosimy, by w ramach akcji Caritas Diecezji Tarnowskiej pn. „Tornister pełen uśmiechu”, napełnić je przyborami szkolnymi i w pierwszą niedzielę sierpnia przynieść do zakrystii, aby mogły je zabrać rodziny wielodzietne i potrzebujące.

9. Dziś po każdej Mszy Św.modlimy się za kierowców i błogosławimy pojazdy mechaniczne z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Składając ofiary do puszek przy kościele wspieramy zakup pojazdów tak bardzo potrzebnych misjonarzom; przy okazji otrzymamy pamiątkowy breloczek do kluczy i obrazek ze św. Krzysztofem …

10. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty będzie według takiego porządku:
• Dla dzieci – środa od godz. 17.oo;
• Dla młodzieży – czwartek od godz. 17.oo;
• Dla dorosłych – piątek od godz. 17.oo.

11. W pierwszą niedzielę sierpnia składka na tacę będzie na renowację kościoła św. Marcina.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Źródło” jest też tygodnik „Niedziela” oraz pozostałe czasopisma, zwłaszcza miesięczniki, szczególnie polecamy dwumiesięcznik „Miłujcie się” i nowy numer „WPiSu” … Także dla dzieci: „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” z dodatkami …