XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 22 LIPCA 2018

1. Słuchacze Jezusa podążali za Nim ze wszystkich miast i nie dawali ani Jemu, ani apostołom nawet odpocząć. My również przychodzimy na spotkanie z Jezusem w Eucharystii – niech będzie to dla każdego z nas okazja do udzielenia odpowiedzi na pytanie: ile w naszym codziennym życiu jest takiego głodu słuchania słów Jezusa i przebywania w Jego obecności ? …

2. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy Św. o godz. 17.oo; jest Msza Św. ślubna o godz. 15.oo.

3. Spotkanie Modlitewnebędzie w środę, nie obecnego tygodnia, ale następnego, czyli 1 sierpnia.

4. Adoracja Najśw. Sakramenturozpocznie się w czwarteko godz. 16.30; po modlitwie w ciszy, od godz. 17.3o będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich, prosząc o ich duchową ochronę w codziennym życiu.

5. W piątek - 27 lipca, przypada kolejna Rocznica Peregrynacji Obrazu Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. W duchu wdzięczności, zawierzając się na nowo Bożemu Miłosierdziu przez Niepokalane Serce Maryi, chcemy od godz. 15.oo, czyli Godziny Miłosierdzia modlić się wspólnie przed Najświętszym Sakramentem. Program jest następujący: /patrz/ >>> Zachęcamy do licznego udziału w miarę naszych możliwości …

6. W sobotę na godz. 17.3o zapraszamy wszystkich należących do Grup „czerwonego różańca”na chwilę wspólnej modlitwy z O. Danielem, Misjonarzem Krwi Chrystusa z Częstochowy i S. Krystyną, Adoratorką Krwi Chrystusa. W niedzielę będą oni uczestniczyć w uroczystości w Uszwi, a w sobotę chcieli się spotkać z nami. O godz. 17.3o będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec”, o godz. 18.oo – Msza Św. i potem jeszcze spotkanie z S. Krystyną. Przybądźmy jak najliczniej w ten sobotni wieczór …

7. W sobotę też czciciele św. O. Pio są zaproszeni na Dzień Skupienia w drodze, czyli tzw. Pociąg Ojca Pio. Rozpoczęcie w sanktuarium w Zawadzie k/Dębicy o godz. 10.oo, a potem w Chorzelowie k/Mielca będzie konferencja, Msza Św. i wspólna agapa; zakończenie ok. godz. 16.oo. Prosimy o zgłaszanie się chętnych, gdyż mogliby dołączyć na wyjazd do Brzeska lub Jasienia …

8. Trwają zapisy naXXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2018 r.

9. Kilka plecaków jest wyłożonych na stopniach ołtarza. Prosimy, by w ramach akcji Caritas Diecezji Tarnowskiej pn. „Tornister pełen uśmiechu”, napełnić je przyborami szkolnymi i w pierwszą niedzielę sierpnia przynieść do zakrystii, aby mogły je zabrać rodziny wielodzietne i potrzebujące.

10. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św. będziemy się modlić za kierowców i błogosławić pojazdy mechaniczne z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Składając ofiary do puszek przy kościele wspieramy zakup pojazdów tak bardzo potrzebnych misjonarzom; przy okazji otrzymamy pamiątkowy breloczek do kluczy i obrazek ze św. Krzysztofem.

11. Serdeczne Bóg zapłać składamy kilku osobom z parafii, które wczoraj pomagały przy pracach porządkowych na plebanii.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Źródło” jest też tygodnik „Niedziela” oraz pozostałe czasopisma, zwłaszcza miesięczniki, szczególnie polecamy dwumiesięcznik „Miłujcie się” … Także dla dzieci: „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” z dodatkami …

1