XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01 LIPCA 2018

1. „Do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka” – przypomina Księga Mądrości. Warto o tym pamiętać, kiedy każdego dnia stajemy przed różnymi problemami, które czasem wydają się nie do pokonania. Naszym celem jest życie z Bogiem w wieczności. Jednak On nie zostawia nas samych w naszej często trudnej codzienności, tak jak nie pozostał obojętny na udrękę kobiety cierpiącej na krwotok, a także Jaira, ojca ciężko chorej córki. Jezus mówi: „Nie bój się, wierz tylko!” …

2. W środębędzieSpotkanie Modlitewne po nabożeństwie wieczornym w nowej świątyni.

3. Adoracja Najśw. Sakramenturozpocznie się w I czwarteko godz. 16.oo; najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, a od godz. 17.3o będzie odmawiany „czerwony różaniec” wraz z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego; do prowadzenia „czerwonego różańca” prosimy Gr. I – Św. Kaspra del Bufalo; zelator – p. Józef Kałuża; po Mszy Św. zmiana tajemnic i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

4. W I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.3o i 18.oo /obie Msze Św. w nowym kościele/; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

5. W I sobotę– nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.oo, do prowadzenia prosimy VII i VIII Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

6. W niedzielę – 8 lipca będzie zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.oo i 9.oo;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.oo.

7. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty będzie tylko w piątek od godz. 17.oo.

8. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

9. „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa”– to hasło XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2018 r. Wszystkich, którzy chcą na nowo odkrywać działanie Boga w swoim życiu, a także doświadczyć atmosfery modlitwy i wspólnoty zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską są do końca lipca w naszej parafii, a w sierpniu w parafii św. Jakuba w Brzesku. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a w przypadku dzieci, każde kolejne dziecko z domu do kl. III gimnazjum płaci tylko 20 zł.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Źródło” jest też tygodnik „Niedziela” oraz pozostałe czasopisma, zwłaszcza miesięczniki, szczególnie polecamy dwumiesięcznik „Miłujcie się” … Także dla dzieci: „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” z dodatkami – w „Promyczku” są bilety wstępu do kilku parków rozrywki podczas wakacji … Przy kościele są dzisiaj do zabrania bezpłatnie „dobre nowiny”, jak każdy numer mają wiele świadectw i ciekawych tematów …