XII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 CZERWCA 2018

1. Obchodzimy dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Mogłoby się wydawać, ze ten prorok, który poprzedził przyjście Mesjasza, ma się czym szczycić. Jego przyjście na świat związane było z niezwykłymi rzeczami, a on swoim nauczaniem zgromadził uczniów oraz przyciągał tłumy ludzi. Mógł się tym pysznić, a jednak powiedział: „Po mnie przyjdzie Ten, któremu nie jestem godny rozwiązać sandałów na nogach.” Jego słowa, działalność, życie nie były skoncentrowane na nim samym, ale na Chrystusie. I to jest właściwy kierunek dla nas.

2. W środę nie będzie Spotkania Modlitewnego .

3. Adoracja Najśw. Sakramenturozpocznie się w czwartek o godz. 16.3o; a od godz. 17.3o będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

4. W piątek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. będą sprawowane w nowej świątyni o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo. W miarę możliwości zachęcamy do udziału we Mszy Św. i modlitwy za papieża Franciszka. Składka na tacę, tzw. „świętopietrze” jest do dyspozycji Ojca Św. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Wśród wielu Solenizantów tego dnia jest także Ks. Piotr Bober – pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie …

5. W niedzielę – 1 lipca, składka na tacę będzie na renowację kościoła św. Marcina. Prosimy o życzliwość i ofiarność.

6. Organizujemy pielgrzymkę na Dróżki Pana Jezusa do Kalwarii Zebrzydowskiej, a potem do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Będzie to sobota, 30 czerwca; wyjazd o godz. 6.20; koszt 30 zł dla dorosłych; 20 zł dla młodzieży i dzieci; zapisy w zakrystii do czwartku wieczór. Na razie jest mało chętnych; jeśli pielgrzymka ma się odbyć, to prosimy o zgłaszanie się …

7. 30 czerwca rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Program jest na plakatach przy obydwu kościołach.

8. Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie w poniedziałek 25 czerwca o godz. 19.00 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Źródło” jest też znany w całej Polsce tygodnik „Niedziela”oraz pozostałe czasopisma, zwłaszcza miesięczniki, szczególnie polecamy nowy nr dwumiesięcznika „Miłujcie się” … Także dla dzieci: „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” z dodatkami … Przy kościele są dzisiaj do zabrania bezpłatnie „dobre nowiny” …