XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 CZERWCA 2018

1. Żyjemy w czasach, w których rozpowszechniony jest zabobon postępu, który głosi, że nowe jest zawsze lepsze od starego. To jedna z przyczyn szybkiego rozpowszechniania się zła w postaci np. przekręcania znaczeń podstawowych pojęć, takich jak małżeństwo i rodzina. Co więcej, niekiedy może się wydawać, że zło rośnie szybciej niż dobro. Dlatego Jezus uczy nas zaufania i cierpliwości. Królestwo Boże nie przegrywa z królestwem szatana. Może wydawać się małe, niepozorne, jak ziarnko gorczycy, ale prędzej czy później wyrośnie we wspaniałą roślinę, w której gałęziach można znaleźć schronienie.Działaj tak, jakby wszystko zależało od ciebie, wiedząc jednak, że w rzeczywistości wszystko zależy od Boga …

2. W środę jestSpotkanie Modlitewnedla chętnychpo nabożeństwie wieczornym.

3. Adoracja Najśw. Sakramenturozpocznie się w czwartek o godz. 16.3o; a od godz. 17.3o będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. o. Pio; możemy składać prośby i podziękowania przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, aby je powierzać Bogu podczas różańca; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

4. W piątek będzie zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. dziękczynna będzie w nowej świątyni o godz. 8.00, na którą zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców.

5. Spowiedź św. z tej okazji będzie: • Dla dzieci – w środę od godz. 17.oo /będzie spowiadać trzech kapłanów/; • Dla młodzieży - w czwartek od godz. 17.oo /będzie spowiadać dwóch kapłanów/.

6. W niedzielę – 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Kazania będzie głosił Ks. Stanisław Knurowski, pochodzący z Rajbrotu, który został posłany przez Biskupa do tworzenia misji na Kubie. Dlatego też składka na tacę będzie dla księdza misjonarza, który potrzebuje tam wszystkiego, gdyż dopiero z kolegą zaczną na Kubie posługę misyjną. Prosimy o życzliwość i ofiarność.

7. Dzisiaj są przy kościele zbierane ofiary na pomoc dla rodziny z Gosprzydowej, która w listopadzie 2017 r. ucierpiała przez wybuch gazu, a pomoc organizowana w sąsiednich miejscowościach okazała się niewystarczająca, dlatego proszą o wsparcie od naszych Parafian.

8. Organizujemy pielgrzymkę na Dróżki Pana Jezusa do Kalwarii Zebrzydowskiej, a potem do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Będzie to sobota, 30 czerwca; wyjazd o godz. 6.20; koszt 30 zł dla dorosłych; 20 zł dla młodzieży i dzieci; zapisy od dzisiaj w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Źródło” jest też znany w całej Polsce tygodnik „Niedziela”oraz pozostałe czasopisma, zwłaszcza miesięczniki, szczególnie ciągle polecamy dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz „Królowa Różańca Św.”, gdzie jest wiele świadectw o mocy różańca i nowenny pompejańskiej. Także dla dzieci: „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” z dodatkami …