X NIEDZIELA ZWYKŁA 10 CZERWCA 2018

1. Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się i kocha każdego z nas. On uczy, jak iść Jego drogą, najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Tak jak Adam boimy się i ukrywamy swoje wnętrze przed Bogiem, innymi ludźmi, a nawet przed sobą samym. Pamiętajmy, że Bóg jest większy od naszych grzechów. Podczas Mszy Św. wspólnie wyznajemy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć. Możemy też osobiście w sercach, swoimi słowami, z wiarą zwrócić się do Boga …

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych …

3. W środę nie maSpotkania Modlitewnego.

4. W środę – 13 czerwca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20.oo i potem procesja różańcowa. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej przy I i V dziesiątku różańca, prosimy Róże Ojców /rozważania w zakrystii/.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za udział wOktawie Bożego Ciała:Parafianom z wyznaczonych rejonów za przygotowanie czterech ołtarzy w urocz. Bożego Ciała i wszystkim asystom za udział: Liturgicznej Służbie Ołtarza, DSM, OSP z Gnojnika, Dzieciom I – komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, noszącym baldachim, feretrony, sztandary i chorągwie i tym, którzy z wiara i miłością do Pana Jezusa uczestniczyli w procesji Bożego Ciała i podczas Oktawy.

6. Adoracja Najśw. Sakramenturozpocznie się w czwartek o godz. 16.3o; a od godz. 17.3o będzie nabożeństwo za wstawien. Św. Jana Pawła II i po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

7. W piątekpo Mszy Św. porannej rozpoczęcie 24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu, która jest okazją do ofiarowania Panu Jezusowi kilku chwil swojego czasu, aby umocnić się w Jego łasce i miłości. Otwórzmy nasze serca dla naszego Zbawiciela, aby zaczerpnąć Bożej łaski na codzienne nasze zmagania i przeciwności. Kto może być na Adoracji o konkretnej godzinie, to prosimy o podejście do zakrystii, by się zapisać.

8. Dzisiaj wybieramy się z coroczną pielgrzymką do Gosprzydowej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 15.oo i w Gosprzydowej przed cudownym obrazem Matki Bożej Msza Św. będzie sprawowana ok. godz. 16.oo. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, zwłaszcza młodzież, także do śpiewania i grania na instrumentach muzycznych podczas drogi.

9. Wyjazd na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce k. Częstochowy będzie w sobotę, 16 czerwca, o godz. 5.45 z przystanku przy kościele św. Marcina. Zgłoszenia do środy wieczór. Organizowana jest też pielgrzymka do Gietrzwałdu, Św. Lipki i innych miejsc w tamtej okolicy w dniach 29 VI – 1 VII. Zgłoszenia do p. Rozalii Kraj ze Złotej.

10. W niedzielę, 17 czerwca, będą przy kościele zbierane ofiary na pomoc dla rodziny z Gosprzydowej, która w listopadzie 2017 r. ucierpiała przez wybuch gazu, a pomoc organizowana w sąsiednich miejscowościach jest nadal niewystarczająca, dlatego zwracają się też o wsparcie od naszych Parafian.

11. W niedzielę 17 czerwca będzie zbiórka ofiar w rejonach naszej parafii na dalsze prace przy nowej świątyni i przy tej okazji prosimy o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza. Listy są do zabrania z zakrystii. Bóg zapłać Parafianom, którzy podejmują się zbierania ofiar, a także wszystkim Ofiarodawcom. Niech Bóg swymi łaskami przez ręce Maryi, Pani Fatimskiej, wynagrodzi ofiarność i podejmowany trud.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Źródło” jest też znany w całej Polsce tygodnik „Niedziela”oraz pozostałe czasopisma, zwłaszcza miesięczniki, także dla dzieci: „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” z dodatkami …