IX NIEDZIELA ZWYKŁA 03 CZERWCA 2018

1. Niedziela to dzień poświęcony Panu Bogu. Tak jak co tydzień przychodzimy na Mszę Św., by oddać Bogu chwałę. Ale ten dzień jest również czasem naszego odpoczynku i o tym nie możemy zapominać. Kiedy zacierają nam się granice między pracą a dniem wolnym i jeszcze w dodatku Pan Bóg schodzi na dalszy plan, stajemy się niewolnikami. Pan Bóg troszczy się o nas i wręcz nakazuje nam odpoczynek.Zatrzymując się po całotygodniowej pracy, możemy lepiej zobaczyć dobro, którym nas Bóg obdarzył i z wdzięcznością zwrócić się ku naszemu Stwórcy …

2. W środę będzie Spotkanie Modlitewnepo nabożeństwie wieczornym w kościele.

3. W Oktawie Bożego CiałaMsze Św. z procesjami będą w dni powszednie:
- w kościele św. Marcina o godz. 7.oo;
- w kościele Matki B. Fatimskiej o godz. 18.oo, a dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.oo.

4. Na zakończenie Oktawy we czwartek, zarówno po mszy Św. porannejjak i wieczornej będzie błogosławieństwo dzieci oraz wianków.

5. Adoracja Najśw. Sakramenturozpocznie się w czwartek o godz. 16.oo; najpierw wspólna modlitwa grupy męskiej Ligii Świętej, a od godz. 17.3o „czerwony różaniec”, który prowadzi Gr. XVI – Św. M. Kolbe, zelator p. Barbara Strzesak; modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” /nie będzie ucałowania relikwii ze względu na błogosławieństwo dzieci/.

6. W piątekprzypada uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Procesje eucharystyczne po Mszy Św. o godz. 7.oo i 18.oo. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w piątek abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek na plebanii po nabożeństwie wieczornym.

8. Przy kościele są dziś zbierane ofiary do puszek jako pomoc dla 9 – letniego Mateuszka Balcerowiaka, który ma poważny niedowład rączek, tzw. artrogrypozę stawów i czeka na piątą już operację przeszczepu mięśni w klinice w Niemczech. Opreacja jest bardzo kosztowna i rodzice Mateuszka bardzo gorąco proszą o pomoc.

9. Zgłoszone osoby na wyjazd do Krynicy na Forum „Godzina Miłosierdzia”są proszeni o przybycie na parking przy kościele św. Marcina w sobotę – 9 czerwca, na godz. 7.20. Gdyby ktoś nie mógł pojechać, to prosimy o zgłoszenie do czwartku wieczór, bo są jeszcze chętne osoby.

10. W niedzielę, 10 czerwca, wybieramy się z coroczną pielgrzymką do Gosprzydowej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 15.oo i w Gosprzydowej przed cudownym obrazem Matki Bożej Msza Św. będzie sprawowana ok. godz. 16.oo. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, zwłaszcza młodzież, także do śpiewania i grania na instrumentach muzycznych podczas drogi.

11. W niedzielę, 10 czerwca, zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.oo i 9.oo;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.oo.

12. Chociaż nie mamy w parafii nabożeństw czerwcowych, to przynajmniej w piątki prosimy od godz. 17.40 odmawiać Litanię do Najśw. Serca P. Jezusa i potem Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Źródło” jest też znany w całej Polsce tygodnik „Niedziela”oraz pozostałe czasopisma, zwłaszcza nowe numery miesięczników, także dla dzieci: „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” z dodatkami …