NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. 21 MAJA 2018 R.

1. „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości” – wołamy dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech to będzie autentyczne wezwanie każdego z nas. Przyjście Ducha Świętego nie dokonało się tylko w czasach pierwszych chrześcijan. Również i dzisiaj możemy otrzymać dary Ducha Świętego. A owocami Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie – o czym przekonuje nas św. Paweł …

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych …

3. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze Św. będą sprawowane w nowej świątyni o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo. Składka na tacę jest na cele charytatywne. Zachęcamy do udziału we Mszy Św.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i zarazem dzień modlitw za Kościół w Chinach.

5. Zapraszamy naNabożeństwa Majowe ku czci Matki Najśw.:w dni powszednie są po Mszy Św. o godz. 18.oo, a w niedziele o godz. 16.45 i zaraz potem jest Msza Św.

6. W środę będzie Spotkanie Modlitewnepo nabożeństwie wieczornym w kościele.

7. Wczwartek- rozpoczęcie Adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 16.30, a pół godziny przed Mszą Św. nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

8. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. W Eucharystii Pan Jezus nieustannie jest dla nas, a czy my potrafimy ofiarować trochę swojego czasu na spotkanie z Jezusem obecnym w Najśw. Sakramencie ? … Oby tak było, gorąco zachęcamy. Kto może być na Adoracji na konkretną godzinę, to prosimy podejść do zakrystii, aby wpisać się na następujące godziny: />>>>/ ….

9. Spotkanie dla Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym w Sali obok zakrystii.

10. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy czas Komunii Św. wielkanocnej wynikający z trzeciego przykazania kościelnego. Wtedy Odpust w Okocimiu.

11. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii s. Barbarę ze Wspólnoty Błogosławieństw ze Strzelc Opolskich, która przygotuje nas do Aktu zawierzenia siebie Trójcy Najświętszej przez Niepokalane Serce Maryi. W ciągu tygodnia, przez udział w nabożeństwach majowych i modlitwę w domach, starajmy się przygotować duchowo do tego pięknego i ważnego dla każdego z nas wydarzenia. Zachęcamy tez do skorzystania z sakr. pokuty w ciągu tygodnia przed rozpoczęciem wieczornego nabożeństwa. W tej intencji odmawiajmy wspólnie różaniec o godz. 17.3o, oprócz czwartku, a w piątek Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

12. W sobotę przypada Dzień Matki, dlatego różaniec przed wieczorną Mszą Św. ofiarujmy za nasze kochane mamy, czy to zmarłe, czy żyjące.

13. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy Parafian z następujących rejonów:
• I ołtarz /przy zakrystii nowego kościoła/ - Bania i Okolica;
• II ołtarz /po wyjściu z parku/ - Granice Chronowskie;
• III ołtarz /przy Betanii/ - Potoczki i Zarzecze;
• IV ołtarz //przy kościele św. Marcina/ - Wisowa.

14. W sobotę, 26 maja, od godz. 9.oo, bardzo prosimy o pomoc Parafian przy porządkach wokół nowego kościoła …

15. Msza Św. przy figurze w Granicach Chronowskich będzie w środę ok. godz. 19.00.

16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …