NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA 13 MAJA 2018 R.

1. Nasz Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiejłączy się dziś z Wniebowstąpieniem Pańskim. Chrystus został wzięty do nieba, ale to nie oznacza, że nas opuścił. Jezus mówi: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. Jezus zapowiedział, że będzie z nami każdego dnia, że będzie potwierdzał głoszoną naukę znakami. Nie wystarczy przypominać sobie o Bogu w niedzielę. Podzielmy się z innymi Dobrą Nowiną przez świadectwo codziennego życia. Tego też pragnie Maryja. Niech Jej orędzie z Fatimy, ciągle aktualne, będzie dla nas wezwaniem do wypełnienia …

2. Dzisiaj, oprócz uroczystej Sumy o godz. 11.00 wraz z procesją eucharystyczną, zapraszamy na różańcową procesję fatimską, która będzie po Mszy Św. o godz. 17.oo, a o godz. 21.00 już ostatni Apel Jasnogórski, na który prosimy przynieść ze sobą świece. O. Zenonowi składamy serdeczne Bóg zapłać za kazania podczas Fatimskich Dni Maryjnych, a także za posługę słowa Bożego podczas dzisiejszego Odpustu. Niech Matka Najśw. swym przemożnym wstawiennictwem wyprasza obfite Boże łaski w codziennym życiu i posłudze kapłańskiej.

3. Zapraszamy naNabożeństwa Majowe ku czci Matki Najśw.:w dni powszednie są po Mszy Św. o godz. 18.oo, a w niedziele i święta o godz. 16.45 i zaraz potem jest Msza Św. Cały tydzień złączona jest z nimi Nowenna do Ducha Świętego.

4. W środę będzie Spotkanie Modlitewne po nabożeństwie wieczornym w kościele.

5. Wczwartek- rozpoczęcie Adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 16.30, a pół godziny przed Mszą Św. nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio. Możemy składać prośby i podziękowania, aby te intencje polecać Bogu podczas wtedy odmawianego różańca; po Mszy Św. – ucałowanie relikwii.

6. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 20 maja: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.oo i 9.oo; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.oo.

7. Kolejny dzień Jubileuszowej Nowenny za Ojczyznę będzie w piątek podczas wieczornego nabożeństwa. Patronką tego miesiąca Nowenny jest Bł. Salomea, przez orędownictwo której modlimy się za małżeństwa i rodziny.

8. Rocznica I Komunii Św. będzie na Mszy Św. o godz. 11.00 w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli w najbliższą niedzielę. Próba dla dzieci obchodzących Rocznicę będzie w piątek o godz. 16.oo, a po próbie – od godz. 17.oo będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i ich rodzin.

9. Od najbliższej niedzieli Msze Św. o godz. 7.00 rano będą sprawowane w kościele św. Marcina.

10. Za tydzień będą zbierane ofiary w rejonach naszej parafiina dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza. Dziękujemy Parafianom zbierającym ofiary w rejonach parafii i wszystkim Ofiarodawcom za ich wytrwałość, życzliwość, zaangażowanie i solidarne włączanie się w koszty utrzymania i wyposażenia nowej świątyni. Niech orędownictwo Matki Bożej Fatimskiej wyprasza hojne błogosławieństwo Boże w codziennym życiu. Listy na rejony parafii są do zabrania w zakrystii, prosimy o podejście.

11. Wpisani na Forum Ewangelizacyjne Godzina Miłosierdzia w Krynicy – Zdrojuna 9 czerwca /sobota/ proszeni są o dokonywanie wpłat 40 zł /koszty organizacji Forum i przejazd busem.

12. Ks. Proboszcz z Gosprzydowej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa na Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin w dn. 25 – 27 maja. Wyjazd w piątek o g. 5.oo, powrót w niedzielę ok. g. 23. Jechać można też z dziećmi, gdyż będą dla nich atrakcje. Koszt z trzema posiłkami dziennie: dorośli 350 zł, dzieci 300 zł. Zapisy u ks. Tadeusza [tel. 791 652 447]. 13. W środę, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Jest to również dzień imienin Ks. Bpa Andrzeja Jeża i m.in. Prezydenta Polski. Pamiętajmy w modlitwie …

14. Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym, a Paraf. Oddz. Caritas – we czwartek.

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …