VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 06 MAJA 2018 R.

1. Przez Ewangelię Bóg mówi do każdego z nas: kocham cię – „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem”. Czy możemy pozostać obojętni, kiedy słyszymy zapewnienie o miłości ? Ta miłość nie jest abstrakcyjna, ale rzeczywista. Jej potwierdzenie możemy zobaczyć każdego dnia w naszym życiu oraz wspominając śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jesteśmy wezwani do tej miłości – to przybliży nas do Boga, do drugiego człowieka i przemieni nasze życie …

2. Dzieci I – Komunijne rozpoczynają „Biały Tydzień” – nabożeństwa wieczorne o godz. 18.oo.

3. Zapraszamy naNabożeństwa Majowe ku czci Matki Najśw.:w dni powszednie są po Mszy Św. o godz. 18.oo, a w niedziele i święta o godz. 16.45 i zaraz potem jest Msza Św.

4. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje, czyli tzw. Dni Krzyżowe. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na Msze Św. o godz. 18.oo i procesje do krzyży z modlitwami błagalnymi:
• W poniedziałek – przy domu rodziny Marcinków;
• We wtorek – przy kościele św. Marcina;
• W środę – obok nowej świątyni.

5. We wtorek przypadauroczystość Św. Stanisława ze Szczepanowa Bpa i Męcz., głównego Patrona Polski i naszej diecezji. W czasie Tygodniowego Odpustu w Szczepanowie udajemy się z pielgrzymką parafialną w środę. Wyjazd od kościoła św. Marcina o godz. 16.30 i powrót po Mszy Św. wieczornej. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii; koszt 10 zł, dzieci – 5 zł. Zachęcamy …

6. W środęwyjątkowo nie będzie Spotkania Modlitewnego.

7. Wczwartek- po rozpoczęciu Adoracji o godz. 16.oomęska grupa Ligii Świętej poprowadzi modlitwę, a od godz. 17.15 – „czerwony różaniec”, do prowadzenia prosimy Gr. XIV – Świętej Teresy od Dziec. Jezus, zelator p. Anna Boczarska; po Mszy Św. – zmiana tajemnic i ucałowanie relikwii.

8. W niedzielę – 13 maja,w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, będziemy przeżywać Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

9. Jako owoc Jubileuszu 100–lecia Objawień Fatimskich i z racji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, będziemy po raz pierwszy przeżywać tzw. Fatimskie Dni Maryjne. Program tych Dni jest na stronie internetowej naszej parafii, w gablotach ogłoszeń i można zabrać dziś na kartkach z intencjami. Zachęcamy, aby z miłości do Matki Bożej skorzystać z tych modlitw i nabożeństw jako przygotowanie do głębszego przeżycia Odpustu … Na procesję w Odpust prosimy o przygotowanie feretronów. Sumę odpustową i procesję uświetni orkiestra dęta. Prosimy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów i dzieci I – Komunijne. Kazania podczas Fatimskich Dni Maryjnych i w czasie Odpustu będzie głosił O. Zenon Burdak, Bernardyn z Dukli, nasz wielkopostny Rekolekcjonista.

10. Odpust parafialny wypada w sam Dzień Fatimski – 13 maja. Zapraszamy na Procesję różańcową po Mszy Św. o godz. 17.oo. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi Fatimskiej przy I i V dziesiątku różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej /resztę grup do niesienia figury zapowiemy w niedzielę na początku procesji różańcowej/. Ze względu na wczesny czas procesji nie przynośmy świec na procesję różańcową, lecz dopiero wieczorem na ostatni Apel Jasnogórski.

11. Składka w Odpust będzie na cele parafialne, zwłaszcza związane z Fatimskimi
Dniami Maryjnymi oraz Odpustem i OO. Bernardynami /…/

12. Od piątku wraz z Nabożeństwem Majowym będzie złączona Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Jego Zesłania.

13. Zmiana tajemnic różańcowych w maju będzie przesunięta na trzecią niedzielę, czyli 20 maja.

14. Wpisani na Forum Ewangelizacyjne Godzina Miłosierdzia w Krynicy - Zdroju na 9 czerwca /sobota/ proszeni są o dokonywanie wpłat 40 zł /koszty organizacji Forum i przejazd busem – może zostać jeszcze niewielka dopłata/. 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …