IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22.04.2018 R.

IV Niedziela Wielkanocna– 22. 04.2018 r.– Niedziela Dobrego Pasterza

1. „Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy”– słyszymy dziś słowa św. Jana, a Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem. Bóg zapewnia o swojej miłości i opiece. On nas prowadzi do życia wiecznego. W tę kolejną niedzielę wielkanocną odpowiedzmy sobie na pytanie – na ile chcemy podążać za Jezusem i czym właściwie jest dla nas cel, do którego nasz Dobry Pasterz nas prowadzi ? …

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

3. TrwaNowenna do Ducha Świętego przed Bierzmowaniem. Dziś jest podczas Mszy Św. o godz. 9.oo, a jutroostatni dzień Nowenny. Przed Mszą Św. o godz. 18.oo prosimy rodziców Kandydatów do Bierzmowania o wspólne odmówienie różańca i także młodzież zapraszamy do wspólnej modlitwy od godziny 17.30.

4. Jutro przypada uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i Męcz., głównego Patrona Polski, a także Patrona Akcji Katolickiej w Polsce.

5. We wtorek młodzież klas trzecich gimnazjum naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowaniaz rąk Ks. Abpa Henryka Nowackiego podczas Mszy Św. o godz. 15.30 w Uszwi.

6. W środę będzie Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni dla chętnych po nabożeństwie wieczornym. Zapraszamy …

7. Wczwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.3o; a od godz. 17.3o – nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich, aprzed Mszą Św. jeszcze modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne przez wstawien. Bł. Ks. Romana Sitko.

8. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będzie w środę o godz. 16.3o w nowym kościele.

9. Organizujemy wyjazd na Forum Ewangelizacyjne Godzina Miłosierdzia „Czas Uzdrowienia” w Krynicy Zdroju dn. 9 czerwca /sobota/; wyjazd ok. godz. 7.30, powrót ok. północy. Gośćmi Forum, oprócz znanego nam ks. Artura Ważnego, będą: ks. Dominik Chmielewski, były egzorcysta, organizator „Wielkiej Pokuty” na Jasnej Górze oraz O. Antonello, włoski misjonarz w Brazylii /miał też konferencję na „Wielkiej Pokucie”/. Zapisy od dzisiaj w zakrystii …

10. Dołączamy się również na wyjazd z Brzeskiem na Jasną Górę na Ogólnopolskie Czuwanie Charyzmatyczne, w sobotę, 19 maja. Zapisy także w zakrystii …

11. Można w zakrystii zakupić zamówione książki, aby odprawić 33-dniowe przygotowanie siebie lub całej rodziny do Aktu Zawierzenia Trójcy Świętej przez Niepokalane Serce Maryi, które trzeba rozpocząć we wtorek, 24 kwietnia /są 3 egz. wolne/.

12. W najbliższą niedzielę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

13. W najbliższą niedzielę będziemy gościć młodzieżowych wolontariuszy, którzy wybierają się na rok pracy misyjnej w ośrodku salezjańskim w Ugandzie, gdzie będą zajmować się dziećmi z ulicy, opuszczonymi przez rodziców, z różnymi problemami. Przy kościele będą zbierać ofiary do puszek na cel wyjazdu i wsparcia ośrodka salezjańskiego, który pomaga tamtejszej młodzieży. Będą mieć też sklepik misyjny, z rzeczami, które z misji zostały przywiezione. Polecają się naszej życzliwości i ofiarności …

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny” ciekawymi artykułami;nowy „Mały Gość” z szablonem na laurkę dla mamy;inne czasopisma, a wśród nich „Miłujcie się” oraz „Królowa Różańca Św.; jest jeszcze „Kościół nad Uszwicą” …dla dzieci numery „Promyczka Dobra”, „Małego Promyczka”dla przedszkolaków i „Dominik” z płytą …