III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15.04.2018 R.

1. Dziś po raz kolejny słyszymy w Ewangelii świadectwo o spotkaniu zmartwychwstałego Chrystusa. Jezus jest obecny również we współczesnych czasach. Św. Jan nas poucza: „Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania”. Jeśli zaprosiliśmy żyjącego Jezusa do swojego życia, przestrzegamy Jego nauki. A największym przykazaniem jest miłość. Ile wielkanocnej radości i nadziei na nasze zmartwychwstanie jest w naszej codzienności ? …

2. Dzisiaj odbywa się Narodowe czytanie Biblii, jest to List do Rzymian św. Pawła Apostoła. Znajdźmy chwilę czasu, aby dziś i w ciągu Tygodnia Biblijnego przeczytać cały List do Rzymian, a w ciągu roku inne Księgi Starego czy Nowego Testamentu.

3. Dziś rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Bierzmowaniem. W niedziele jest podczas Mszy Św. o godz. 9.oo, a w ciągu tygodnia o godz. 18.oo. Obecność kandydatów do Bierzmowania jest obowiązkowa. Prosimy także ich rodziców, rodzeństwo, świadków i innych bliskich oraz Parafian, aby włączyli się w modlitwę za kandydatów do Bierzmowania.

4. W dalszym ciągu w zakrystii można składać deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, aby ratować życie dzieci zagrożonych zabiciem w łonach matek.

5. W środę będzie Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni dla chętnych po nabożeństwie wieczornym. Zapraszamy …

6. Wczwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.3o; a od godz. 17.3o – nabożeństwo przez wstawiennictwo św. O. Pio; prośby i podziękowania można składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

7. W piątek– kolejny dzień 24 – godz. Adoracji Najśw. Sakramentu, która potrwa do soboty rana. Pan Jezus wystawiony w monstrancji czeka na każdego i każdą z nas, aby obdarzyć nas obfitością swoich łask. Znajdźmy chwilę czasu na modlitwę w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym. Kto może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to prosimy o podejście do zakrystii, by się wpisać …

8. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będzie w środę o godz. 16.3o w kaplicy nowego kościoła.

9. W niedzielę, 22 kwietnia, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterzajest Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na tacę będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

10. Wyjazd na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce będzie w sobotę 21 kwietnia o godz. 5.45 z przystanku przy kościele św. Marcina. Zapisy w zakrystii do środy wieczór.

11. Jeszcze dziś można zgłaszać się w zakrystii na zakup książki, aby odprawić 33-dniowe przygotowanie siebie lub całej rodziny do Aktu Zawierzenia Trójcy Świętej przez Niepokalane Serce Maryi; koszt książki 14 zł.

12. Przypominamy o pięknej wystawie poświęconej św. Janowi Pawłowi II, która jest czynna w szkole i można ją jeszcze obejrzeć w czasie, kiedy szkoła jest otwarta.

13. Wszystkich należących do Rady Parafialnej, po Mszy Św. na której są dziś obecni, proszę o podejście do zakrystii … Gdyby ktoś w sobotę chciał pojechać do Tarnowa na inaugurację V Synodu naszej diecezji, to do środy wieczór można się zgłosić w zakrystii; pojedzie autokar z dekanatu, od Gosprzydowej przez Gnojnik i można się zabrać …

14. Są jeszcze wolne miejsca na drugi autokar w pielgrzymce do Maryi Królowej Pokoju w Medjugoriu w dn. 29 IV – 6 V b.r. Informacje w zakrystii.

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny” ciekawymi artykułami;„Mały Gość” i inne czasopisma, a wśród nich nowy numer „Miłujcie się” oraz „Królowa Różańca Św.; jest jeszcze „Kościół nad Uszwicą” …dla dzieci numery „Promyczka Dobra”, „Małego Promyczka”dla przedszkolaków i „Dominik” z płytą …