II NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niewątpliwie każdy z nas potrzebuje Bożego miłosierdzia, choć może nie zawsze mamy tego świadomość. Tomasz Apostoł w dzisiejszej Ewangelii mówi do Jezusa: „Pan mój i Bóg mój!”, a Jezus zwraca uwagę, jak ważna jest wiara. My też wielokrotnie podczas Mszy Św. wyznajemy w Jezusie naszego Pana i Boga. Niech nasza modlitwa będzie wypowiadana z wiarą i ufnością w Boże miłosierdzie …

2. W dzisiejsze Święto MiłosierdziaPan Jezus zapewnia: „W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii Św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.Pan Jezus nalega, aby nikt nie zmarnował tej szansy, mówiąc: „Dusze giną mimo mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia mojego, zginą na wieki” /Dz 699/. Dzisiaj za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Panem Jezusem obecnym w tabernakulum można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych …

4. Przy kościele zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przy okazji przypominamy o celu szczegółowym, jeśli pragniemy na cele Caritas przeznaczyć 1% naszego podatku. Gorąco prosimy o wsparcie naszych chorych Parafian, którzy ciągle potrzebują leczenia i rehabilitacji, czyli Radek Kępa i Paulina Zając.

5. Jutro, przeniesiona z dn. 25 marca,uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Msze Św. będą sprawowane o godz. 6.30 i 18.00. Podczas Mszy Św. o godz. 18.oo będzie przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a pół godziny przed Mszą Św. zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej wynagradzającej za grzechy aborcji. Dzisiaj można pobierać jeszcze deklaracje, gdyby ktoś chciał się włączyć w obronę życia dzieci nienarodzonych poprzez Duchową Adopcję /to jest tylko dziesiątek różańca!/ … Są jeszcze gazetki do zabrania …

6. W środę będzie Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni dla chętnych po nabożeństwie wieczornym. Zapraszamy …

7. Wczwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.3o; a od godz. 17.3o – nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

8. W piątek– kolejny dzień naszej Jubileuszowej Nowenny za Ojczyznę, w intencji której odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i będziemy się modlić podczas Mszy Św. o godz. 18.oo. Patronem miesiąca kwietnia jest św. Stanisław Kazimierczyk, którego prosimy o umiejętność świętowania niedzieli, a po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy …

9. W ramach duchowego przygotowania do Bierzmowania prosimy w tym tygodniu na wieczorne nabożeństwo:
• Kl. II gimnazjum – w środę;
• Kl. VI i VII szkoły podstawowej – w piątek /od godz. 17.45/. Prosimy również ich rodziców. 10. Spotkanie dla Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będzie w środę o godz. 16.3o w kaplicy nowego kościoła.

11. Wszystkich członków Rady Parafialnej tworzących tzw. Zespół Synodalny w Parafii, prosimy na Spotkanie w kościele NMP Matki Kościoła w Brzesku w sobotę, 14 IV, o godz. 10.oo.

12. W niedzielę, 15 kwietnia, która rozpoczyna Tydzień Biblijny w Polsce, podczas Mszy Św. o godz. 9.oo rozpocznie się Nowenna dla młodzieży klas trzecich gimnazjum przed przyjęciem sakr. Bierzmowania, które będzie w tym roku we wtorek, 24 kwietnia, w Uszwi.

13. Wyjazd na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce będzie w sobotę 21 kwietnia o godz. 5.45 z przystanku przy kościele św. Marcina. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.

14. W najbliższą niedzielę będzie zbiórka ofiar w rejonach naszej parafii na dalsze prace przy nowej świątyni. Dziękujemy Parafianom podejmującym trud zbierania ofiar oraz wszystkim Ofiarodawcom. Prosimy o solidarne włączenie się wszystkich Parafian w trudy wyposażenia i wykończenia nowego kościoła, aby mógł służyć nie tylko nam samym, lecz także przyszłym pokoleniom naszych Parafian. Prosimy również o ofiary na sprzątanie naszych kościołów, jak też cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność. Listy na poszczególne rejony są do odebrania w zakrystii …

15. W niedzielę Trójcy Przenajświętszej – 27 maja, dokonamy Aktu Zawierzenia siebie i naszych rodzin Trójcy Świętej przez Niepokalane Serce Maryi. Dla większych duchowych owoców tego Zawierzenia warto przygotować się przez specjalną 33 – dniową modlitwę /ok. 10 – 15 min. dziennie/. Zostały wydane książki, aby odprawić sobie taką Nowennę, indywidualnie, albo całą rodziną. Gdyby ktoś chciał skorzystać, to od dziś można w zakrystii złożyć zamówienie, aby zostały przysłane na czas; koszt 14 zł; rozpoczęcie przygotowania w dniu 24 kwietnia. Gorąco zachęcamy …

16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny” z bardzo ciekawymi artykułami;„Mały Gość” i inne czasopisma …dla dzieci nowe numery „Promyczka Dobra”, „Małego Promyczka”dla przedszkolaków i „Dominik” z płytą …