NIEDZIELA WILEKANOCNA 01 KWIETNIA 2018 R.

1. Chrystus zmartwychwstał!Pokonał śmierć i jest z nami. Obchodząc święta Wielkanocy, pomyślmy również o naszym zmartwychwstaniu. Niech spojrzenie na pusty grób pomoże nam uwierzyć jak Apostołom z dzisiejszej Ewangelii. Zwróćmy z nadzieją nasze serca ku Bogu, abyśmy mogli dostąpić życia wiecznego …

2. Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych. Zwracamy uwagę, że nie ma Mszy Św. popołudniowej. Msze Św. będą więc o godz. 7.oo, 9.oo i 11.oo z udzieleniem sakr. chrztu św. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 10.45. Składka na tacę jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. W oktawie Wielkanocy, od wtorku do soboty, oprócz Mszy Św. porannych w niektóre dni, codziennie będą sprawowane Msze Św. o godz. 18.oo, a 15 minut wcześniej będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W środę będzie Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni dla chętnych po nabożeństwie wieczornym. Zapraszamy …

5. WI czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.oo; najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem chwila ciszy; od godz. 17.15 – „czerwony różaniec”, do prowadzenia prosimy Gr. XIII –Matki Bożej Fatimskiej, zelator p. Krystyna Przybyło; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

6. W I piątek– nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.3o i 18.oo; ofiarami na tacę będziemy wspierać naszych misjonarzy.

7. Od kilku lat w piątek podczas oktawy Wielkanocy odprawiamy tzw. „Drogę Światła”–to 14 spotkań ze zmartwychwstałym i żyjącym Panem, którego możemy „dotknąć” jak pierwsi uczniowie. Dobra Nowina o zwycięstwie Jezusa przyjęta z wiarą rozświetla mroki życia, uzdrawia, podnosi, pozwala odczytać sens naszych doświadczeń, przywraca nadzieję, otwierając nas na działanie Ducha Świętego. Nabożeństwo, które poprowadzi Akcja Katolicka rozpocznie się o godz. 17.15. Zapraszamy …

8. WI sobotę– nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się o godz. 17.oo modlitwą różańcową, do prowadzenia której prosimy Róże Matek XV i XVI /rozważania będą w tygodniu w zakrystii/.

9. Spowiedź św. będzie tylko w piątek od godz. 16.3o.

10. Diecezjalne Święto Caritas będzie obchodzone w sobotę, 7 kwietnia. Centralne uroczystości będą w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

11. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

12. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.oo i 9.oo; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.oo.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest świąteczny numer„Gościa Niedzielnego” z bardzo ciekawymi artykułami;nowy „Mały Gość” i inne czasopisma …