I. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.02.2012 ROK

I. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.02.2012 ROK

++++++++++++++

1. W dni powszednie wszystkie Msze św. wieczorne, a poranne, z wyjątkiem piątku, będą sprawowane w kościele Matki Bożej Fatimskiej.  W niedziele Msza św. o godz. 7.00 jest sprawowana w kościele św. Marcina, a pozostałe w nowej świątyni.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które są odprawiane:

         * Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich Msza św., która może zacząć się kilka minut przed godziną 17.00;

         * Droga Krzyżowa - w nowym kościele: w piątek o godz. 17.00 i po niej Msza św.; oraz prowadzona przez młodzież o godz. 20.00, z udzieleniem Komunii św.

3. Od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Trzeźwość. Pamiętajmy o tej ważnej intencji w naszych codziennych modlitwach, a także uczestnicząc w kościele w Eucharystii i nabożeństwach wielkopostnych.

4. W tym tygodniu przypadają:

         * I czwartek - od godz. 16.00 będzie okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, która zakończy się wspólną modlitwa o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego;

         * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 [w kościele św. Marcina] i po Mszy św. wieczornej; składka na tacę będzie wsparciem dla naszych misjonarzy;

         * I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie wieczorem; rozpocznie się różańcem o godz. 16.30.

5. Od pierwszej soboty marca rozpoczynamy wspólnie, w kościele, odprawiać pierwsze soboty miesiąca. Jeśli ktoś nie może dziewięciu, to zachęcamy do odprawienia pięciu I sobót, o które prosiła Matka Boża w Fatimie.          Sam Jezus wyjaśnił siostrze Łucji w 1930 roku, dlaczego jest pięć sobót wynagradzających. Wynagradzamy pięć rodzajów obelg i bluźnierstw, czyli:

         a/ przeciw Niepokalanemu Poczęciu Maryi;

         b/ przeciw Dziewictwu Maryi;

         c/ przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu i nieuznawaniu w Niej Matki ludzi;

         d/ wpajanie w serca dzieci obojętności, pogardy, a nawet odrazy

              wobec Maryi;

         e/ znieważanie Maryi w Jej świętych wizerunkach.

Do całości nabożeństwa I sobót miesiąca należą: spowiedź św. przeżyta         w duchu wynagrodzenia /może być wcześniej/, różaniec wynagradzający, 15 minut rozważania o jednej lub kilku tajemnicach rożańcowych i Komunia św. wynagradzająca. Niech motywacją do liczniejszego udziału w nabożeństwach I sobót będzie obecny rok Wielkiej Nowenny Fatimskiej,

który poświęcony jest wynagradzaniu za grzechy świata oraz to, że Maryja,

Pani Fatimska jest patronką naszej nowej świątyni. Wypada, byśmy z większą miłością odpowiedzieli Maryi na Jej mocne, ciągle aktualne orędzie, płynące z Fatimy. Pierwsze soboty można odprawiać też w domu, z tym, że Komunię św. trzeba przyjąć w kościele, a chorzy mogą ją przyjąć od szafarzy w niedzielę po pierwszej sobocie. Nabożeństwo pierwszych sobót jest związane z Wielką Obietnicą Matki Bożej, że Ona sama przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia. Dziś przy wyjściu z kościoła można zabrać folder /jeden na dom/ omawiający krótko nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Do prowadzenia różańca w I sobotę prosimy Róże Ojców.

6. Spowiedź św. będzie:

         * dla dzieci - środa od godz. 16.00;

         * dla młodziezy - czwartek od godz. 16.00;

         * dla dorosłych  - piątek od godz. 16.00.

7. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Caritas będzie na plebanii w środę po

         nabożeństwie wieczornym.

8. Składka w najbliższą niedzielę będzie na nowy kościół, zaś do puszek przy kościele, z racji II niedzieli Wielkiego Postu, będzie przeznaczona na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom "Ad Gentes".

9. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni, które w styczniu wyniosły:

         * od rodzin z III niedzieli - 38.060,00 zł;

         * składka z II niedzieli - 2.330,00 zł;

         * ofiary spoza parafii - 2 x po 300,00 zł.

10. Polecamy czasopisma katolickie: W "Gość Niedz." zaczyna się cykl wielkopostny pt. "Czas na duszę", poświęcony uczynkom miłosiernym co do duszy. Dziś m.in. o tym, czy rodzice mają obowiązek upominać dorosłe dzieci, które nie chodzą          do kościoła lub żyją bez ślubu kościelnego, a także inne artykuły na tematy religijne i społeczne oraz informacje z życia naszej diecezji. Nowy "Mały Gość Niedzielny", "Rycerz Niepokalanej", miesięcznik "Miłujcie się"        Dla dzieci jest jeszcze "Promyczek Dobra" z notesem w prezencie i dla klas II  kolejny "Dominik" i jeszcze inne czasopisma.

11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, tym spośród Parafian, którzy zorganizowali kolejną zabawę taneczną, z której dochód był przeznaczony na dalsze prace przy nowej świątyni. Razem z wpłatą spoza parafii 2.000,00 zł na konto, wyniósł on 14.630,00 zł i 100,00 dolarów USA.

         Serdeczne podziękowanie kierujemy do:

         * OSP z Gnojnika, za użyczenie sali i całego zaplecza kuchenno-sanitarnego;

         * Zespołowi "Impuls" z Bochni i Michałowi Seremakowi, dzięki któremu

            zespół zarezerwował ten termin, i tak wspaniale zagrał;

         * pani Marzenie Garbacz za wystrój sali i Centrum Kultury w Gnojniku

            za dodatkową scenografię;

         *  Drukarni państwa Dziedziców w Brzesku za plakaty;

         * a także państwu: Kądziołkom, Stachom, Wójsom, Wąsom z Wójtówki

            i Miterom z Wójtówki;

         * właścicielom cukierni "Poezja";

         * państwu Oćwiejom, pani Anecie Rzepa, pani Katarzynie Słowik,

            paniom Halinie i Annie Święch;

         * siedmiu paniom w kuchni, na czele z panią Grażyną Bartusiak,

            pięciu paniom kelnerkom, obsłudze szatni i bufetu;

         * jak również tym, którzy przynieśli różne produkty żywnościowe i ciasta;

         * oraz wszystkim uczestnikom zabawy z Gnojnika i spoza Gnojnika,

           bo dzięki temu została dołożona kolejna cegiełka do dalszej budowy świątyni.  Za wszelkie dobro niech Bóg wynagrodzi swą łaską, a Matka Boża Fatimska niech każdego dnia ma w swej opiece.

12. Wykonywane są trzy konfesjonały do nowej świątyni. Koszt jednego to 7 tys. zł. Podczas wizyty kolędowej jedna rodzina złożyła już na ten cel ofiarę 3 tys. zł. Gdyby jeszcze ktoś chciał się dołączyć do ufundowania w mniejszej czy większej części któregoś z konfesjonałów, to bardzo o to prosimy.
+++++++++

Prowadzenie modlitwy różańcowej

w niedziele i święta od godz. 8.30


 4 III  -  Róża Św. Szymona z Lipnicy,

11 III -  Róża Św. Anny.