ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE - PROGRAM UROCZYSTOŚCI

T R I D U U M     P A S C H A L N E

WIELKI  CZWARTEK

Dzień upamiętniający ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa

18.00 - Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

WIELKI  PIĄTEK
Dzień męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu

W ten dzień nie sprawuje się Eucharystii. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych. Przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy {od godz. 8.00}. 10.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży gimnazjum.

Prosimy, aby dzieci przyniosły wtedy wielkopostne skarbonki Caritasu, by złożyć swój dar jako pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Gdyby ktoś zapomniał skarbonki, może to uczynić przy nabożeństwie wieczornym lub w Wielką Sobotę.

W ciągu dnia prosimy na adorację P. Jezusa w Ciemnicy parafian z rejonów:
11.30 - Wisowa, Potoczki, Domy przy Drodze do Chronowa;
12.30 - Bania i okolice, Domy przy Drodze do Nowego Sącza i przy drodze do Lewniowej;
13.30 - Puste, Górka, Domy od Uszwi i Niziny;
14.30 - Wójtówka, Zarzecze, Stara Wieś;
15.30 - Działki, Centrum, Nowa Wieś;
16.30 - Godzina Miłosierdzia prowadzona przez Róże Różańcowe i Rycerstwo Niepokalanej;
17.15- Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
17.30 - Droga Krzyżowa,
ok. godz.18.00 rozpocznie się Liturgia Wlk. Piątku: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Św. a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 24.00.

O godz. 21.30 - "Czerwony Różaniec" {Grupy "Czerw. Róż.}.
Od godz. 22.00 - Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.

W Wlk. Piątek przyozdabiamy krzyże i kapliczki przydrożne. Komunia Św. będzie podawana tylko podczas wieczornej Liturgii Wlk. Piątku. Ofiary złożone z okazji adoracji krzyża, zarówno w Wlk. Piątek jak i w Wlk. Sobotę, są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

WIELKA  SOBOTA
dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie

Adoracja rozpocznie sie od godz. 8.00
po południu prosimy:
13.30 - Róże Matek i Ojców;
15.00 - Czciciele Najśw. Sakramentu i Rycerstwo Niepokalanej.
15.45 - Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Święcenie pokarmów co pół godziny w godz. 9.00 - 13.00 oraz 14.30.

{Od godz. 16.oo do 19.oo - przerwa w adoracji na przygotowanie kościoła do obrzędów Wigilii Paschalnej i Rezurekcji}

20.00  -  Liturgia Wigilii Paschalnej:
* poświęcenie ognia i paschału;
* liturgia słowa Bożego;
* poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych;
* liturgia eucharystyczna;
* procesja Rezurekcyjna.
Na Liturgię Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece chrzcielne lub gromnice. Na procesję Rezurekcyjną proszę przygotować feretrony i sztandary. Prosimy OSP do trzymania straży przy Grobie Pańskim. Do zakończenia obrzędów Wigilii Paschalnej zachowajmy tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Komunia św. będzie podawana tylko podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

N I E D Z I E L A    W I E L K A N O C N A
UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA    PAŃSKIEGO  -  1 kwietnia 2018 r.

Msze św. w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz.7.00,  9.00,  11.00  i  17.00.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 10.45.

Składka na tacę jest na renowację kościoła św. Marcina.

II  DZIEŃ  ŚWIĄT  WIELKANOCNYCH

Poniedziałek  -  2 kwietnia 2018 r.

Msze św. w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz.  7.00,  9.00  i  11.00.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 10.45.

UWAGA !!!
Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00

Składka na tacę jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.