NIEDZIELA PALMOWA 25 MARCA 2018 R.

1. Dzisiaj trzymamy palmy w ręku i słuchamy, jak uroczyście witano Jezusa przy wjeździe do Jerozolimy. Słyszymy też opis męki naszego Zbawiciela. Chrystus cierpiący, poniżany, umiera na krzyżu … Za nas … W ciszy i skupieniu towarzyszmy Mu w bolesnej drodze. Bądźmy przy Nim naszymi myślami i sercem. On jest naszym Królem i Wybawicielem …

2. Dzisiaj na Sumie o godz. 11.oo poświęcenie palm i procesja, a po Mszy Św. na zewnątrz kościoła będzie konkurs palm wielkanocnych. Zapraszamy …

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który przypomina nam Mękę Pana naszego Jezusa Chrystusa i dotyczy najważniejszych tajemnic naszej wiary. Bądźmy w te dni blisko Jezusa …

4. W środę nie będzie Spotkania Modlitewnego.

5. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne.

6. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.oo na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali i potem Msza Św.

7. Do podziękowań za pomoc i zaangażowanie przy Zabawie Charytatywnej dołączamy jeszcze ks. Piotra Barczyka, który bezpłatnie przekazał ze swoich wyrobów w Błoniu wędlinę na stoły, a także dwa kosze obfitości z wyrobami masarskimi z Błonia. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. prosimy o podejście po Mszy Św. do zakrystii.

9. W sklepach na terenie naszej parafii są wystawione kosze Caritas na żywność, którą możemy podzielić się z bardziej potrzebującymi od siebie.

10. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas pójdą w ciągu tygodnia z życzeniami świątecznymi do domów, gdzie mieszkają osoby chore i w podeszłym wieku.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny”, nowy „Mały Gość” i inne czasopisma … Są rozprowadzane jeszcze ostatnie baranki wielkanocne i paschaliki – ofiara przynajmniej 5 zł; duże paschaliki po 12 zł – na cele charytatywne Caritas. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zabrania bezpłatnej gazetki z serii „Dobre Nowiny”, które oprócz wielu świadectw i ciekawych tematów podejmują prawdy naszej wiary, jakie będziemy przeżywać podczas Triduum Paschalnego i uświadamiają nam, czym jest zmartwychwstanie Chrystusa …