IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 MARCA 2018 R.

1.      „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto wierzy
w Niego, nie zginął, ale miał życie wieczne”– słyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Przypomina nam o miłości Boga, który chce, abyśmy dostąpili życia wiecznego. Dlatego ofiarował swojego Syna Jezusa, aby nas zbawić. Jednak, czy życie wieczne jest tym, do czego rzeczywiście dążymy?  W połowie Wielkiego Postu i przeżywając Rekolekcje warto zadać sobie pytanie
o wiarę i miejsce Boga w naszym życiu …
 
2.      Wczoraj wieczorem rozpoczęliśmy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które będą trwać do środy. Program jest na stronie internetowej naszej parafii, w gablotach ogłoszeń przy obydwu kościołach i można dziś zabrać na kartkach wraz z intencjami od służby liturgicznej po każdej Mszy Św.

3.      Zwracamy uwagę na już jutrzejszą spowiedź św., z której starajmy się skorzystać …
We wtorek o godz. 15.oo będzie wyjazd do chorych i starszych osób w domach w posługą sakramentalną. Od dziś prosimy te osoby zgłaszać z zakrystii, zaś w środę o godz. 15.3o
w kościele będzie Msza Św. z namaszczeniem chorych dla osób starszych, których możemy przywieźć do kościoła i 15 minut wcześniej będzie okazja do spowiedzi dla nich.
W środę na Mszach Św. będą zbierane ofiary na tacę z przeznaczeniem dla O. Rekolekcjonisty
i wspólnoty Bernardynów w Dukli. Prosimy o ofiarność i życzliwość …

4.      W środę będzie Spotkanie Modlitewnepo nabożeństwie wieczornym w nowej świątyni.

5.      Wczwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30; najpierw modlitwa w ciszy,
potem nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio; po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii; 
prośby i podziękowania można składać przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego …

6.      Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
·         Droga Krzyżowa– w piątki o godz. 17.30 oraz o godz. 20.oo – prowadzona przez młodzież;
·         Gorzkie Żale– w niedziele o godz. 16.oo i potem Msza Św.

7.      Wyjazd na Spotkanie Modlitewne do hali sportowej w Częstochowie, zamiast na Przeprośnej Górce, w sobotę – 17 marca o godz. 5.45 z przystanku przy kościele św. Marcina; już nie ma miejsc wolnych, chyba, że na listę rezerwową.

8.      Zmiana tajemnic różańcowychjest dzisiaj …

9.      W piątek Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15 rozpoczynamy Triduum Modlitw
za ojców i mężczyznprzed ich świętem patronalnym ku czci Św. Józefa, które wypada
w poniedziałek – 19 marca. W piątek Droga Krzyżowa w ich intencji i Msza Św. o godz. 18.oo.
W sobotę też Msza Św. o godz. 18.oo i pół godziny wcześniej prosimy o różaniec w ich intencji, a w niedzielę będziemy modlić się na każdej Mszy Św.

10.  Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca będzie zbiórka ofiar w rejonach parafii na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza, zwłaszcza, gdy są jeszcze zaległe z poprzedniego roku. Gorąco prosimy o solidarne włączenie się wszystkich Parafian. Listy na rejony są do odebrania z zakrystii …

11.  Członków Rady Parafialnej proszę na krótkie spotkanie do zakrystii po każdej Mszy Św., na której są dzisiaj obecni. 

12.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny”
i inne czasopisma …  W zakrystii miesięcznik „Różaniec” …
Dla dzieci: „Promyczek Dobra”i „Mały Promyczek”z dodatkami oraz „Dominik”/ z płytą/.
Młodzież z KSM-u rozprowadza palmy wielkonocne, które sami wykonali, jako cegiełki przeznaczone na cele KSM-u i utrzymanie „Betanii” – ofiary dobrowolne.
Są rozprowadzane baranki wielkanocne i paschaliki – ofiara przynajmniej 5 zł; duże paschaliki po 12 zł – na cele charytatywne Caritas. Wychodząc z kościoła prosimy o zabranie ulotek z Caritas Diecezji Tarnowskiej, które nie tylko informują o 1% podatku, który warto przeznaczyć na cele charytatywne, ale przede wszystkim informują o podejmowanych w ciągu roku różnorakich działaniach, by przychodzić z pomocą potrzebującym.