III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04 MARCA 2018 R.

1. Dzisiejsza modlitwa w Mszy Św. nawiązuje do Środy Popielcowej, przypominając nam, że Bóg wskazał „jako lekarstwo na grzechy post, modlitwę i jałmużnę”.Warto dziś zapytać siebie o to, na ile w tych pierwszych tygodniach Wielkiego Postu w moim życiu była obecna modlitwa, aby mnie zjednoczyć z Panem; na ile była obecna jałmużna, otwierająca mnie na Boga będącego w ubogich; i na ile był obecny post, przez który pokazuję Bogu, że jestem głodny Jego obecności w moim życiu ? …

2. W środę będzie Spotkanie Modlitewnepo nabożeństwie wieczornym w nowej świątyni.

3. Wczwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30; najpierw modlitwa w ciszy, potem nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II; po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii; w szczególny sposób będziemy prosić w intencji naszych parafialnych Rekolekcji.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa– w piątki o godz. 17.30 oraz o godz. 20.oo – prowadzona przez młodzież;
• Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.oo i potem Msza Św.

5. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę Jubileuszową w intencji naszej Ojczyzny z racji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Nowenna jest rozłożona na 9 miesięcy: od marca do listopada; będziemy się modlić w jeden piątek miesiąca przy okazji wieczornego nabożeństwa. W ten piątek ofiarujemy oprócz Mszy Św. za Ojczyznę, także Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową o godz. 17.30, którą poprowadzi Parafialny Oddz. Akcji Katolickiej, a po Mszy Św. krótka modlitwa przez wstawiennictwo św. Jacka – tematem tego miesiąca Nowenny jest „modlitwa i pokuta”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy …

6. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

7. W sobotę, 10 marca, w naszym kościele będzie Wielkopostny Dzień Skupienia dla Wspólnot Rycerstwa Niepokalanej z całej diecezji tarnowskiej; rozpoczęcie o godz. 10.00.

8. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 rozpoczniemyRekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Wszystkich Parafian zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.oo, a zaraz po niej rekolekcyjną naukę stanową ma młodzież naszej parafii: gimnazjaliści, młodzież ponad gimnazjalna, studenci, młodzież pracująca i nie pracująca. Jedna jedyna nauka dla młodzieży podczas Rekolekcji więc gorąco zapraszamy i prosimy o rodziców o przypomnienie i zachętę … W niedzielę porządek nabożeństw jest bez zmian. Ogólne nauki rekolekcyjne dla wszystkich są podczas Mszy Św. o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo i po Gorzkich Żalach ok. godz. 17.oo. Rekolekcyjne kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach o godz. 16.oo. Rekolekcje poprowadzi z Franciszkańskiego Zakonu Braci Mniejszych Bernardynów O. Zenon Burdak, pochodzący z Lipnicy Murowanej, a pełniący obecnie służbę w Dukli. Prosimy o modlitwę za Rekolekcje i zapraszamy do udziału …

9. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Modlitewne do hali sportowej w Częstochowie, zamiast na Przeprośnej Górce, w sobotę – 17 marca o godz. 5.45 z przystanku przy kościele św. Marcina; zapisy od dzisiaj do najbliższej niedzieli w zakrystii.

10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę, 11 marca:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.oo i 9.oo;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po mszy Św. o godz. 11.oo.

11. Jednak informacje o zabawie charytatywnej i w związku z tym podziękowania za wszelką pomoc i zaangażowanie będą dopiero w niedzielę po Rekolekcjach Parafialnych.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny” i dwumiesięcznik „Miłujcie się”, który podejmuje ciekawe tematy i ukazuje poruszające świadectwa ludzi, którzy doświadczyli mocy Bożej miłości i miłosierdzia w swym życiu; „Mały Gość” na Wlk. Post; nowe numery miesięczników … Dla dzieci też nowe numery: „Promyczek Dobra”i „Mały Promyczek”z dodatkami oraz „Dominik”/ z płytą/. Są rozprowadzane baranki wielkanocne i paschaliki – ofiara przynajmniej 5 zł; duże paschaliki po 12 zł – na cele charytatywne Caritas. Wychodząc z kościoła zachęcamy do zabrania darmowego numeru kolejnych „dobrych nowin”, gdzie znajdziemy wiele ciekawych tematów i świadectw …