II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 LUTEGO 2018 R.

1. Wielki Post, który przeżywamy , jest dla nas wielkim wezwaniem do nawrócenia. Bóg chce naszego dobra i choć nie rozumiemy wszystkiego, co przydarza nam się w życiu, musimy pamiętać, że Bogu zależy na nas. Nawrócenie jest decyzją powrotu do kochającego Boga. W Ewangelii słyszymy słowa Boga Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Zaufajmy Jezusowi, a On nas poprowadzi …

2. W dzisiejszą Niedzielę Synodalnąmamy też dzień solidarności z misjonarzamipoprzez modlitwę, post i jałmużnę. Ofiary zbierane dziś przy kościele do puszek są konkretną pomocą materialną dla misjonarzy.

3. Od jutra Msze Św. w dni powszednie będą sprawowane rano o godz. 6.30, a wieczorem o godz. 18.00.

4. W środę będzie Spotkanie Modlitewnepo nabożeństwie wieczornym w nowej świątyni.

5. W I-szy czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu będzie od godz. 16.00; najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej i od godz. 17.30 – Koronka do Przenajdroższej Krwi P. Jezusa, do prowadzenia której prosimy Gr. XII – Św. Franciszka, zelator p. Krystyna Wiśniowska i po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” oraz ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias. Będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii.

6. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00. Składka na tacę będzie pomocą dla naszych tarnowskich misjonarzy.

7. W I sobotę – nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMProzpocznie się o godz. 17.oo modlitwą różańcową, do prowadzenia której prosimy XVII i XVIII Róże Matek.

8. Spowiedź św. z ok. I piątku i I soboty miesiąca będzie:
• Dla dzieci – w środę od godz. 17.oo;
• Dla młodzieży – w czwartek od godz. 17.oo;
• Dla dorosłych – w piątek od godz. 16.3o.

9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: • Droga Krzyżowa– w piątki o godz. 17.30 oraz o godz. 20.oo – prowadzona przez młodzież; • Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.oo i potem Msza Św. 10. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

11. W szkole podstawowej w tym tygodniu zostaną rozdane dzieciom wielkopostne skarbonki Caritas, w których przez cały okres Wlk. Postu można składać drobne ofiary na pomoc dla osób starszych. Prosimy o zaangażowanie wszystkich domowników.

12. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 11.oo jestpoświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św.

13. Składka na tacę w pierwsze niedziele miesiąca, począwszy od marca, będzie przeznaczona na renowację kościoła św. Marcina. Staramy się o różne dotacje na odnowienie tego pięknego zabytkowego naszego kościoła, ale zawsze potrzebny jest też częściowy wkład własny parafii. Prosimy więc o dalszą ofiarność na ten cel i o cierpliwość, bo to na pewno nie pójdzie szybko.

14. Od wczoraj jest przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia ustawiony świecznik wotywny, wykonany w Irlandii, bezobsługowy, najbezpieczniejszy i najczystszy; zapewnia naturalne światło świec, równocześnie dbając o bezpieczeństwo, czystość i środowisko; konstrukcja świecznika pozwala w łatwy i wygodny sposób zapalić świece bez ryzyka poparzeń czy zaprószenia ognia; świece produkowane są z czystej parafiny, dzięki czemu nie kopcą i nie generują sadzy, nie powodują zniszczeń i zabrudzeń we wnętrzu kościoła. Świece nie odpalajmy jedna od drugiej lecz przy pomocy zapalniczek, które są na bokach świecznika. Niech zapalenie świecy będzie znakiem naszej modlitwy błagalnej czy dziękczynnej. Ofiary składane przy tej okazji będą też przeznaczone na renowację kościoła św. Marcina. Zapraszamy do korzystania …

15. Bardzo prosimy o modlitwę i inne duchowe ofiary w intencji Rekolekcji Wielkopostnych, które rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 10 marca oraz w int. Rekolekcji w par. Św. Michała Arch. w Ropie, które mam prowadzić od najbliższej soboty.

16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny” i nowy dwumiesięcznik „Miłujcie się”, który podejmuje ciekawe tematy i ukazuje poruszające świadectwa ludzi, którzy doświadczyli mocy Bożej miłości i miłosierdzia w swym życiu; „Mały Gość” na Wlk. Post; nowy numer „Królowej Różańca Św. jest z płytą ! … i inne … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”i „Mały Promyczek”z dodatkami oraz „Dominik”/ z płytą/.