I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 LUTEGO 2018 R.

1. Chrystus spędziło czterdzieści dni na pustyni kuszony przez szatana. I my, rozpoczynając Wielki Post, udajemy się teraz na pustynie. Towarzyszą nam wymowne słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kościół dopomaga nam w przeżywaniu tego czasu przez sakramenty, czytania, pieśni i nabożeństwa. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. I to od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga. „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże”.

2. W środę będzie Spotkanie Modlitewnepo nabożeństwie wieczornym w nowej świątyni.

3. Wczwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30; po chwili ciszy,od godz. 17.00 – nabożeństwo za wstawiennictwem św. Maksymiliana Kolbe i po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: • Droga Krzyżowa– w piątki o godz. 17.30 oraz o godz. 20.oo – prowadzona przez młodzież; • Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.oo i potem Msza Św.

5. Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

6. W piątek, 23 lutego, po Mszy Św. o godz. 7.00 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu.Zachęcamy, aby znaleźć chwilę czasu na osobiste spotkanie z Panem Jezusem wystawionym w monstrancji. Poza Mszą Św. nic innego tego nie zastąpi. Jeśli ktoś może o konkretnej godzinie być na Adoracji, to prosimy podejść do zakrystii, aby się wpisać, by zapewnić przynajmniej dwie osoby na każdą godzinę Adoracji / >>>>>/ ….

7. W II niedzielę Wlk. Postu jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy kościele będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

8. W niedzielę, 25 lutego, podczas Mszy Św. o godz. 11.oo będzie poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. [Książeczki będą razem na stoliczku, a po mszy Św. dzieci je zabiorą wg zamówienia].

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny” i nowy dwumiesięcznik „Miłujcie się”; „Mały Gość” z płytą zespołu „Małe TGD” …oraz miesięczniki: „Rycerz Niepokalanej”, Nasza Arka”,tygodnik dla rodzin „Źródło” oraz nowy „WPiS” , „Cuda i Łaski Boże” i inne … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”i „Mały Promyczek”z dodatkami oraz „Dominik”/ z płytą/.