VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 LUTEGO 2018 R.

1. W Światowy Dzień Choregowarto pomodlić się w sposób szczególny za chorych, którzy są wokół nas i okazać im zwykłą ludzką życzliwość. W dzisiejszej Ewangelii trędowaty prosi Jezusa o uzdrowienie: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”.Któż z nas nie boryka się z jakąś chorobą ciała, albo z cierpieniem dotykającym psychiki lub duszy ? I my możemy zwrócić się z wiarą do Jezusa. On zrozumie nasze słabości i niedomagania. Jezus ma moc, aby nas uzdrowić …

2. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańcowych …

3. Dziś, jutro i pojutrze w naszej parafii przeżywamy Nabożeństwo 40-godzinne. Dzisiaj oprócz chwil modlitwy przed Najśw. Sakramentem po każdej Mszy Św. zapraszamy na godzinną adorację od godz. 15.oo. Program na jutro i wtorek /podany na stronie internetowej i w gablotach ogłoszeń/ jest następujący: {patrz >>>>} ….

4. W środę przypada Popielec, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. wielkanocnej. Msze Św. z posypaniem głów popiołem będą sprawowane w nowej świątyni o godz. 7.oo; 9.oo oraz 15.3o i 17.3o. Składka jest na cele charytatywne.

5. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli trzy posiłki dziennie, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat), a także abstynencja od napojów alkoholowych.

6. Z racji Popielca, w środę nie będzie wyjątkowo Spotkania Modlitewnego.

7. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od środy Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

8. Wczwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30; po chwili ciszy, od godz. 17.00 – nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio i po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii. Prośby i podziękowania można składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa– w piątki o godz. 17.30 oraz o godz. 20.oo – prowadzona przez młodzież;
• Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.oo i potem Msza Św.

10. Wielkopostny Dzień Skupienia dla czcicieli św. O. Pio odbędzie się w Dębicy, w kościele Ducha Świętego w sobotę, 17 lutego: rozpoczęcie o godz. 10.3o, Eucharystia pod przewodnictwem Abpa Henryka Nowackiego o godz. 15.30 . Zachęcamy do udziału …

11. W I niedzielę Wlk. Postu składka na tacę będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

12. Natomiast u nas w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji , prosimy o ofiary na sprzątanie kościołów i cmentarza, zwłaszcza te zaległe z poprzedniego roku … Teraz jest czas zbierania środków na prace, które czekają nas w tym roku: siedzenia dla kapłanów i służby liturgicznej w prezbiterium kościoła; prace na zapleczu kościoła przy dużej sali na górze i toaletach; dokończenie prac kamieniarskich przy frontonie kościoła; ołtarz św. Jana Pawła II w kaplicy; wyposażenie zakrystii; i inne …

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny” i „Mały Gość” z płytą zespołu „Małe TGD” …oraz miesięczniki: „Rycerz Niepokalanej”, Nasza Arka”,tygodnik dla rodzin „Źródło” oraz nowy „WPiS” , „Cuda i Łaski Boże” i inne … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”i „Mały Promyczek”z dodatkami oraz „Dominik”/ z płytą/.