V NIEDZIELA ZWYKŁA 05 LUTEGO 2018 R.

1. Jezus uzdrawiałi wyrzucał złe duchy. Kiedy poszedł na miejsce pustynne, aby się modlić, uczniowie znaleźli Go i powiedzieli: „Wszyscy Cię szukają”.Warto się zastanowić, na ile to zdanie oddaje nasze przyjście na Mszę Św. Czy jest to wyraz naszego poszukiwania Boga? Czy przyszliśmy tu z wiarą, aby prosić Jezusa o uzdrowienie z naszych chorób i słabości? Jezus jest blisko – nie zignorujmy Jego obecności …

2. Jutro we wspomnienie św. Agaty po Mszy Św. o godz. 7.00 i 7.30 będzie błogosławieństwo chleba, wody i soli. Trzeba je więc przynieść ze sobą.

3. Spotkanie Modlitewne będzie w środę po nabożeństwie wieczornym w nowym kościele.

4. Wczwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30; po chwili ciszy, od godz. 17.00 – nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii.

5. Najbliższa niedziela, w którą przypada wspomnienie NMP z Lourdes, jest Światowym Dniem Chorego. W Porąbce Uszewskiej są uroczystości związane z obchodami Dnia Chorego. Program jest na plakacie przy kościele. Zwracamy uwagę na Mszę Św. o godz. 16.30, po której wyrusza procesja różańcowa z kościoła do Groty Matki Bożej z Lourdes. Zachęcamy do modlitwy za chorych czy to w Porąbce czy u nas w kościele w czasie niedzielnych Mszy Świętych.

6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.oo i 9.oo;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.oo.

7. U nas w parafii, za tydzień zaczyna się Nabożeństwo 40-godzinne. Po każdej Mszy Św. będzie chwila wspólnej Adoracji oraz zapraszamy na godz. 15.00, na godzinną Adorację Najśw. Sakr. do rozpoczęcia Mszy Św. o godz. 16.00. Najpierw kapłan poprowadzi modlitwę, a potem do prowadzenia różańca prosimy Róże Matek IX – XVIII /rozważania w zakrystii/. Program na poniedziałek i wtorek podamy w następną niedzielę.

8. We wtorek zakończyliśmywizytę duszpasterską. Składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, obecność tych domowników, którzy – jak mamy nadzieję – w danym czasie mogli być w domu; też za gościnę, której doświadczaliśmy; za ofiary, które będą pomocą w wielu dobrych dziełach apostolskich i ewangelizacyjnych i za wszelkie dobro. Niech Bóg przez ręce Matki Najśw. obdarza hojnymi łaskami w każdej chwili życia. W duchu wdzięczności z naszej strony: dziś o godz. 9.oo i za tydzień o godz. 11.oo sprawujemy w intencji Rodzin i Osób naszej parafii Msze Św., wypraszając Boże błogosławieństwo w obecnym roku.

9. Zapraszamy na Zabawę Walentynkową w najbliższą sobotę, 10 lutego, w Domu Strażaka w Gnojniku, z której dochód w całości jest przeznaczony na dalsze prace przy kościele Matki Bożej Fatimskiej. Bilety są jeszcze dostępne w zakrystii, sklepie „Malinka” i kwiaciarni.Nasze Parafianki prosimy o upieczenie ciasta, a młodzież prosimy o podjęcie pracy kelnerów. Zapraszamy Parafian oraz Gościspoza parafii. Dla uczestników Zabawy przewidziane są, oprócz smacznych posiłków, różne niespodzianki, nagrody, licytacje …

10. Katecheza dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będzie w nowej świątyni we wtorek o godz. 17.00.

11. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

12. W sobotę, 10 lutego, jest też wyjazd na Spotkanie Modlitewne na hali w Częstochowie, zamiast na Przeprośnej Górce. Wyjazd z parkingu przy kościele św. Marcina o godz. 5.45, zapisy w zakrystii tylko do środy wieczór.

13. W kinie „Planeta” w Brzesku codziennie do czwartku, 8 lutego, o godz. 19.oo jest projekcja filmy fabularnego pt. „Ignacy Loyola: żołnierz – grzesznik – święty”Film bardzo ciekawy, warto go zobaczyć. W ostatnich „dobrych nowinach” są wypowiedzi na temat filmu.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny” i „Mały Gość” z płytą zespołu „Małe TGD” …oraz miesięczniki: „Rycerz Niepokalanej”, Nasza Arka”,tygodnik dla rodzin „Źródło” i inne … Dla dziecinowe: „Promyczek Dobra”i „Mały Promyczek”z dodatkami oraz „Dominik”/ z płytą/.Sąkalendarze ścienne– misyjne duże /po 7 zł/ a także modlitewniki pt. „Przekroczyć próg modlitwy ze św. Janem Pawłem II”/małe po 8 zł; duże – 13 zł/.