III NIEDZIELA ZWYKŁA 21 STYCZNIA 2018 R.

1. Jezus mówi: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. To wezwanie dzisiaj nie traci na aktualności. Nawet jeśli regularnie chodzimy do kościoła i modlimy się, to też potrzebujemy nawrócenia, aby być jeszcze bliżej Boga. Wielokrotnie słuchamy Ewangelii. Na ile jednak wierzymy w słowa w niej zawarte? Wsłuchiwanie się swoim sercem, w skupieniu i z wiarą, w słowo Boże to niezbędny warunek naszego nawrócenia …

2. Spotkanie Modlitewne będzie w środę po nabożeństwie wieczornym w nowym kościele.

3. W czwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30; po adoracji w ciszy od godz. 17.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.

4. W piątek po Mszy Św. o godz. 7.00 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. Jeśli tylko mamy możliwość, to nie pozwólmy na to, aby Pan Jezus nie doczekał się naszej obecności podczas tej adoracji, gdzie mamy okazję w ciszy powierzyć żywemu Jezusowi obecnemu w Eucharystii nasze życiowe sprawy i naszych bliskich. Zapraszamy … Jeśli ktoś może być na konkretną godzinę, to prosimy podejść do zakrystii, aby wpisać się na listę, by zapewnić przynajmniej dwie osoby na każdą godzinę. Brakuje nam na następujące godziny: /patrz >>>>/ ….

5. Prosimy młodzież w ramach duchowego przygotowania do sakramentu Bierzmowania do udziału we Mszy Św. o godz. 17.30:
• Klasy II i III gimnazjum – środa;
• Klasy VI i VII szkoły podst. – piątek. Prosimy o obecność ich rodziców i wspólną modlitwę w intencji młodzieży.

6. Programwizyty duszpasterskiej na obecny tydzień /też w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej

7. Wyjazd na Spotkanie Modlitewne do Częstochowy na halę sportową, zamiast na PrzeprośnąGórkę, będzie w niedzielę 28 stycznia, o godz. 5.45, z przystanku przy kościele św. Marcina. Zapisy w zakrystii do czwartku wieczór …

8. Za tydzień, w niedzielę, Seniorzy naszej parafii są proszeni przez KSM na Spotkanie Opłatkowe w Betanii o godz. 14.00. Serdecznie ich zapraszamy …

9. Są już do nabycia bilety wstępu na Zabawę Walentynkową w sobotę, 10 lutego, w Domu Strażaka w Gnojniku, z której dochód w całości jest przeznaczony na dalsze prace przy kościele Matki Bożej Fatimskiej: po 200 zł od pary; po 100 zł od osoby; są dostępne w zakrystii, sklepie „Malinka” i kwiaciarni . Zapraszamy wszystkich Parafian i prosimy zachęcić swoich znajomych.

10. Spotkanie we czwartek na plebanii po nabożeństwie wieczornym dla Tych osób, które chcą pomóc przy organizacji i przeprowadzeniu Zabawy.

11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1 % podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełnienia zeznań podatkowych. Można wpisać cel szczegółowy, aby przekazać 1 % podatku na konkretną chorą osobę z naszej parafii; proponujemy w tym roku również Radosława Kępę lub Paulinę Zając – wtedy wpisuje się imię i nazwisko tej osoby.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny” i „Mały Gość” …oraz miesięczniki: „Rycerz Niepokalanej”, Nasza Arka”, tygodnik dla rodzin „Źródło” i inne … Dla dzieci„Promyczek Dobra”i „Mały Promyczek”z dodatkami oraz „Dominik”/ z płytą/. Sąkalendarze ścienne– misyjne duże /po 7 zł/ a także ciekawe modlitewniki pt. „Przekroczyć próg modlitwy ze św. Janem Pawłem II”/małe po 8 zł; duże – 13 zł/.