NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 07 STYCZNIA 2018 R.

1. Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego. Kiedy Jan Chrzciciel zobaczył nadchodzącego Jezusa, powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”.Te same słowa wypowiadamy i my podczas każdej Mszy Św. tuż przed momentem przyjęcia Komunii Św. Może już przyzwyczailiśmy się do tych słów. A zawierają one w sobie głęboką prawdę. Wskazują na Jezusa, który oddała swoje życie za każdego z nas …

2. Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy poza liturgią do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego.

3. Spotkanie Modlitewne będzie w środę po nabożeństwie wieczornym w kościele.

4. Spotkanie opłatkowe dla Parafialnego Oddz. Akcji Katolickiej i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym na plebanii.

5. W czwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30; po adoracji w ciszy od godz. 17.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych: • dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.oo i 9.oo; • dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.oo.

7. W najbliższą niedzielę będzie obchodzony Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

8. Serdeczne Bóg zapłać składamy młodzieży z ks. Piotrem i tym wszystkim, którzy włączyli się w świąteczny wystrój naszej świątyni; także jednej pani z parafii za ozdoby na choinkę oraz p. Pawłowi Kopeć za drzewka do kościoła.

9. Programwizyty duszpasterskiej na obecny tydzień /też w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej/ patrz: >>>

10. Pragniemy już dziś poinformować, że zabawa charytatywna z dochodem na kościół Matki Bożej Fatimskiej będzie w ostatnią sobotę karnawału, czyli 10 lutego w Domu Strażaka w Gnojniku. Zagra zespół „Kita Band” z Rajbrotu. Cegiełki wstępu: dla pary 200 zł; pojedyncze po 100 zł będą w późniejszym czasie do nabycia. Zachęcamy do udziału …

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest„Gość Niedzielny” i „Mały Gość” …oraz nowe miesięczniki: „Rycerz Niepokalanej”, Nasza Arka”, tygodnik dla rodzin „Źródło” i inne … Dla dzieci, też nowe: „Promyczek Dobra” , „Mały Promyczek”oraz „Dominik”/ z płytą/. Są jeszcze kalendarze ścienne– misyjne duże /po 7 zł/.