NIEDZIELA ŚW. RODZINY 31 GRUDNIA 2017 R.

1. Dzisiejsze święto ukazuje, że możemy kochać Boga i człowieka niepodzielną miłością. Dla Maryi i Józefa narodzony Mesjasz jest Bogiem i najbliższą im Osobą. To właśnie w Nazarecie pobożne praktyki, jak modlitwa, dialog z Bogiem, słuchanie słowa i duchowe zjednoczenie, przyjęły formę zwykłych relacji pomiędzy Rodzicami a Dzieckiem. Rodzina z Nazaretu dała początek rodzinom chrześcijańskim, dla których wszystko to, co rozgrywa się w kręgu rodzinnym, może być realnym znakiem nieskończonej miłości …

2. Dzisiaj, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, po każdej Mszy Św. przed Najświętszym Sakramentem śpiewamy przebłagalne za każde zło i wszelkie grzechy „Suplikacje” oraz dziękczynne za wszystkie otrzymane w tym roku łaski od Boga„Te Deum”.

3. Jutro, na zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Św. są sprawowane jak w każdą niedzielę, jest to bowiem święto obowiązkowe. Składka na tacę jest na cele diecezjalne.

4. Spotkanie Modlitewne będzie w środę po nabożeństwie wieczornym w kościele.

5. Spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej i Oddziału Caritas będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym na plebanii. 6. W obecnym tygodniu przypadają:
• I czwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.00; najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, a od godz. 17.00 – „Czerwony Różaniec”, do prowadzenia prosimy Gr. X – Matki Bożej Bolesnej, zelator p. Krystyna Pasek; po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias;
• I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 7.00 i 17.30; składka na tacę przeznaczona na pomoc dla naszych misjonarzy.

7. W I sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to Dzień Misyjnego Dzieła Diecezji Tarnowskiej oraz Misyjny Dzień Dziecka. Składka na tacę jest na cele misyjne Kościoła.

8. W niedzielę – 7 stycznia, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy Św. o godz. 11.00 zaśpiewa Jurkowski Chór Kameralny. Składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

9. Spowiedź św. będzie tylko w I piątek od godz. 16.00.

10. Programwizyty duszpasterskiej na obecny tydzień /też w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej/ patrz: >>> 11. Jeszcze dziś i jutro można przynosić Listy do Św. Józefa, które po Nowym Roku wyślemy do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Mały Gość” …oraz wiele innych czasopism, m.in. jest jeszcze „Kościół nad Uszwicą” oraz „Miłujcie się” z ciekawymi artykułami i przejmującymi świadectwami … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”/z filmem/ , „Mały Promyczek”/z choinką do złożenia/oraz „Dominik”/ z płytą/. Są jeszczekalendarze ścienne– misyjne duże /po 7 zł/; można też przy kościele dzisiaj i jutro nabywać kadzidełka z kredą do poświęcenia w święto Trzech Króli; ofiara dobrowolna jest na cele miłosierdzia …