IV NIEDZIELA ADWENTU 24 GRUDNIA 2017 R.

1.      Już niedługo będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia. Lubimy ten czas ze względu
na świąteczną atmosferę, dobre jedzenie, śpiewanie kolęd i spotkania w rodzinnym gronie. Warto jednak spojrzeć na ten czas głębiej. Patrząc na Dzieciątko w żłóbku, zobaczmy wszechmocnego Boga, który z miłości do nas uniżył się i przyjął postać człowieka. Popatrzmy na pochyloną nad małym Jezusem Maryję, która przyjmując wolę Bożą, wypowiedziała w chwili zwiastowania: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. Powiedzmy Jezusowi, co kryją nasze serca … On jest Tym, na którego czekamy …

2.      Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wspólnej wieczerzy. Rozpocznijmy ją zapaleniem świecy, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólną modlitwą; łamanie się opłatkiem i życzenia niech płyną ze szczerego serca, po pojednaniu z Bogiem i bliźnimi; a po wieczerzy wspólny śpiew kolęd i udział w Pasterce o północy.

3.      Na Pasterce zagra orkiestra dęta z Gnojnika. Składka na tacę jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

4.      W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę …
W Boże Narodzenie dodatkowy powód radości mają uczestnicy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, gdyż kończy się wtedy 9-miesięczna modlitwa, dzięki której zostały uratowane od aborcji kolejne dzieci, w naszej parafii ponad 70. Bóg zapłać za ten piękny apostolski dar ratowania życia istot najbardziej niewinnych i bezbronnych …

5.      We wtorek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. z poświęceniem owsa będą tylko do południa [7.oo; 9.oo; 11.oo] i ślub o godz. 13.30. We wtorek na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie rozesłanie kolędników misyjnych. Składka na tacę w uroczystość Bożego Narodzenia będzie na dalsze prace przy nowej świątyni, a w święto św. Szczepana  na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. 

6.      W środę  św. Jana Apostoła. Poświęcenie wina po Mszy Św. porannej i wieczornej. Można przynieść własne wino do poświęcenia. Spotkanie Modlitewnetym razem będzie po nabożeństwie wieczornym na plebanii.

7.      W  czwartek-AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30. Po Adoracji w ciszy  od godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Dzieciątka Jezus.

8.      W niedzielę przypada święto Św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.
Msza Św. o godz. 11.00 będzie sprawowana w intencji tegorocznych Jubilatów 25 – lecia
i 50 –lecia zawarcia związku małżeńskiego. To ostatni dzień roku kalendarzowego. Po każdej Mszy Św. będziemy śpiewać przebłagalne Suplikacje i dziękczynne Te Deum. Kazanie podsumowujące kończący się rok będzie w pierwszą niedzielę stycznia.

9.      W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki wigilijneu pana kościelnego za dobrowolne ofiary …

10.  Dziś po każdej Mszy Św. dopołudnia można zabrać do domu „Betlejemskie Światło Pokoju”, aby od niego zapalić wigilijną świecę Caritas podczas wieczerzy wigilijnej. 

11.  We czwartek po Świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Chcemy spotkać się z Parafianami i wspólnie pomodlić się o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku.
Na stole niech będą: krzyż, świece, woda święcona, Biblia, zeszyty do religii. W miarę możliwości starajmy się być w domu. Ułatwijmy też dostęp do domu ministrantom, a potem kapłanowi. Prosimy o przyjechanie po nas pod plebanię 10 – 15 min. przed wyznaczoną godziną kolędy , a po jej zakończeniu o odwiezienie na plebanię. Program na obecny tydzień/też w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej PATRZ >>>  Podczas trwania wizyty duszp. w piątki nie będzie Mszy Św. wieczornej. Koronka – rano.

12.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.”… i „Mały Gość” …oraz wiele innych czasopism, m.in. jeszcze jest jeszcze „Kościół nad Uszwicą” oraz  „Miłujcie się” z ciekawymi artykułami i przejmującymi świadectwami, a także „Królowa Rożańca Św.” … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”/z filmem/ , „Mały Promyczek”/z choinką do złożenia/oraz „Dominik”/ z płytą/. Są jeszcze kalendarze ścienne– misyjne duże /po 7 zł/;oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom:tylko świece małe – ofiara przynajmniej 5 zł.