III NIEDZIELA ADWENTU 17 GRUDNIA 2017 R.

1. Dzisiejsza niedziela Adwentu nazywa się „Gaudete”,ponieważ słyszymy dziś wezwanie do radości. Zewsząd już otacza nas świąteczny wystrój i słyszymy kolędy. W tej przedświątecznej gorączce warto pamiętać, że będziemy obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia. A św. Paweł wzywa nas dzisiaj: „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”. Tylko z czystym sercem będziemy naprawdę przygotowani na przyjście Chrystusa. Obyśmy mogli z radością Go przyjąć …

2. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

3. Msze Św. ku czci Matki Bożej, zwane Roratami, są sprawowane w nowej świątyni: • w poniedziałek, środę i piątek – o godz. 17.30; • we wtorek i czwartek oraz tym razem też w sobotę– o godz. 7.00. Pół godziny wcześniej są śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do udziału w Roratach …

4. Od wczoraj odprawiana jest po Roratach Nowenna do Dzieciątka Jezus, a dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00.

5. Spowiedź adwentowaw naszej parafii będzie w najbliższy wtorek w godz. 14.00 – 18.00, z przerwą pół godziny od 16.00 – 16.30. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, aby przeżyć święta Bożego Narodzenia w stanie łaski uświęcającej, bo tylko wtedy będą Święta przeżyte pięknie i w prawdziwej radości, kiedy ten sam Jezus, który rodzi się w Betlejem, będzie w naszym sercu w Komunii Św.

6. W środę Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni dla wszystkich chętnych …

7. W czwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30. Po Adoracji w ciszy od godz. 17.00 nabożeństwo za wstawiennictwem św. o. Pio; prośbyi podziękowania można pisać na kartkach i składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, aby te intencje polecać Bogu podczas odmawianego wspólnie różańca; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

8. Zapraszamy młodzież w ramach duchowego przygotowania do Bierzmowania do udziału w Roratach:
• Klasy II i III gimnazjum – w środę;
• Klasy VI i VII szkoły podst. – w piątek. Prosimy także o obecność ich rodziców.

9. W sklepach na terenie naszej parafii są wystawione kosze Caritas na żywność. Zechciejmy podzielić się z bardziej potrzebującymi …

10. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas udadzą się w ciągu tygodnia z życzeniami świątecznymido osób chorych i w podeszłym wieku z naszej parafii. Kartki świąteczne nie zostały kupione tylko wykonane przez nich własnoręcznie. Proszę im ułatwić dojście do domów.

11. W najbliższą niedzielę będzie Wigilia Bożego Narodzenia.Nie będzie więc Mszy Św. o godz. 16.00. Wieczorem zasiądziemy do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjnie postny charakter tego dnia i powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych w Wigilię. W Wigilię Bożego Narodzenia trzeba być na Mszy Św. do południa, gdyż uroczysta Pasterka, sprawowana o północy rozpoczyna poniedziałkową uroczystość Bożego Narodzenia.

12. W zakrystii można nabywaćopłatki wigilijneu pana kościelnego za dobrowolne ofiary, które są wynagrodzeniem za jego całoroczną pracę. Starajmy się podtrzymać ten piękny zwyczaj naszych ojców, czyli nabywania opłatków przy parafii.

13. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.”… i „Mały Gość” …oraz wiele innych czasopism, m.in. jeszcze jest nowy numer „Kościoła nad Uszwicą” oraz nowy numer „Miłujcie się” z ciekawymi artykułami i przejmującymi świadectwami … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”/z filmem/ , „Mały Promyczek”/z choinką do złożenia/oraz „Dominik”/ z płytą/. Są jeszcze kalendarze ścienne – misyjne małe i duże /po 4 zł i 7 zł/; oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: świece małe – ofiara przynajmniej 5 zł; świece duże – ofiara przynajmniej 12 zł.