XXXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 10 GRUDNIA 2017 R.

1. Św. Piotr przypomina nam dzisiaj, że oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Adwent jest czasem, kiedy podkreśla się wagę oczekiwania mającego nas przygotować na przyjście Pana. Zatrzymajmy się na chwilę w przedświątecznym biegu. Najważniejsze jest nasze nawrócenie, czekanie z czystym sercem, bez lęku i w pokoju, na Jezusa, który w każdej chwili może nadejść …

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych …. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie medalików … Przy kościele są zbierane ofiary do puszek jako nasza pomoc dla Kościoła na Wsch.

3. Msze Św. ku czci Matki Bożej, zwane Roratami, są sprawowane w nowej świątyni:
• w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 17.30;
• we wtorek i czwartek – o godz. 7.00. Pół godziny wcześniej są śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do udziału w Roratach …

4. W środę Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni dla wszystkich chętnych …

5. W czwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30. Po Adoracji w ciszy od godz. 17.00 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. W piątek po Mszy Św. o godz. 7.00 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. Znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie z Tym, który ukochał nas najbardziej oddając za każdego z nas swoje życie i pozostając dla nas w Najśw. Sakramencie, czyli Jezus, nasz Pan i Zbawiciel, nasz Bóg i Przyjaciel, którego miłosierdzie jest bez miary i w miłości do nas jest tak hojny… Dlaczego mamy czas na tyle różnych, nieraz mało ważnych spraw, wcale niekoniecznych, nawet niekiedy niepotrzebnych - a dla kochającego Boga, Pana panów, Króla królów nie chcemy znaleźć czasu ? … Prosimy o podejście do zakrystii …

7. Spotkanie dlaAkcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

8. Wyjazd z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłym wieku, aby przygotować ich na święta Bożego Narodzenia, będzie w sobotę od godz. 9.00 od nowego kościoła. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii i nas podwieźć w sobotę …

9. W sobotę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która będzie w dni powszednie po Roratach, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

10. W tym tygodniu zostaną wystawione w sklepach kosze Caritas na żywność. Zechciejmy podzielić się z bardziej potrzebującymi …

11. Do jutra wieczór można jeszcze zgłaszać swój udział w Spotkaniu Modlitewnym, które zamiast na Przeprośnej Górce będzie na hali sportowej w Częstochowie, w niedzielę, 17 grudnia. Wyjazd z parkingu przy kościele św. Marcina o godz. 5.45.

12. W najbliższą niedzielę będzie w rejonach naszej parafii zbiórka ofiar na dalsze prace przy nowej światyni. Prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza. Ofiary na sprzątanie można też przynosić do zakrystii lub dawać przy okazji składki … Serdeczne Bóg zapłać Parafianom, którzy podejmują trud zbierania ofiar i wszystkim Ofiarodawcom. Boże błogosławieństwo oraz orędownictwo Maryi i Św. Marcina są najlepszą nagrodą za ofiarność i życzliwe wsparcie w dziele dalszego wyposażenia i utrzymania świątyni Matki Bożej Fatimskiej i zabytkowego XIV wiecznego kościółka.

13. W zakrystii można nabywaćopłatki wigilijneu pana kościelnego za dobrowolne ofiary, które są wynagrodzeniem za jego całoroczną pracę. Starajmy się podtrzymać ten piękny zwyczaj naszych ojców, czyli nabywania opłatków przy parafii.

14. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … oraz wiele innych czasopism, m.in. nowy numer „Kościoła nad Uszwicą” … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”/z filmem/ , „Mały Promyczek”/z choinką do złożenia/ oraz „Dominik”/ z płytą/. Są jeszcze kalendarze ścienne – misyjne małe i duże /po 4 zł i 7 zł/; oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: świece małe – ofiara przynajmniej 5 zł; świece duże – ofiara przynajmniej 12 zł. Przy kościele można zabrać bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny”,które zawierają wiele ciekawych tematów i świadectw …