XXXV NIEDZIELA ZWYKŁA 03 GRUDNIA 2017 R.

1. Rozpoczynamy dziś Adwent. To już kolejny okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia, który przeżywamy. A tymczasem całe nasze życie jest Adwentem, czyli oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie”. Warto o tym pamiętać w szale przedświątecznych zakupów i podczas tworzenia miłej świątecznej atmosfery. Nie zapominajmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.

2. Rozpoczął się okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania, nawrócenia i nadziei. Dzieli się na dwie części. Pierwsza jest o charakterze eschatologicznym, a druga przygotowuje bardziej do świąt Bożego Narodzenia.

3. Msze Św. ku czci Matki Bożej, zwane Roratami, będą sprawowane w nowej świątyni: • w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 17.30; • we wtorek i czwartek – o godz. 7.00. Pół godziny wcześniej będą śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do udziału w Roratach: dzieci z lampionami i sercami pełnymi dobrych uczynków. Jak co roku będą losowane figurki Dzieciątka Jezus i Matki Bożej. 4. Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej będzie codziennie po Roratach. 5. W środę Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni dla wszystkich chętnych … 6. W I czwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.00. Najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem Adoracja w ciszy i od godz. 17.00 „czerwony różaniec”,do prowadzenia którego prosimy Gr. IX – Św. Katarzyny Sieneńskiej, zelator p. Joanna Wąs; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

7. W piątek 8 grudniaprzypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą sprawowane w nowej świątyni o godz. 7.00, 11.00 i 17.30. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do udziału we Mszy Św., by uczcić Matkę Najświętszą. Składka na tacę będzie na cele miłosierdzia.

8. W piątek w godz. 12.00 – 13.00 jest tzw. „Godzina Łaski” dla całego świata, którą zapowiedziała Matka Bożej podczas objawień w Montichiari we Włoszech. Według obietnicy Matki Bożej w tej godzinie otwarte jest niebo na wielkie i liczne łaski, które można uprosić dla siebie, czy też bliźnich i dla świata. Zapraszamy na wspólną modlitwę do kościoła, a jeśli ktoś nie może być w tym czasie w kościele może z ufnością modlić się w domu lub tam, gdzie przebywa.

9. Spotkanie dla nowej Rady Parafialnej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym na plebanii.

10. Niedziela, 10 grudnia, będzie Dniem Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będzie zbiórka do puszek przy kościele. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Można skorzystać z tej okazji, by poświęcić medalik lub krzyżyk.

11. W II niedzielę grudnia zmiana tajemnic różańcowych: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

12. W zakrystii można się zgłaszać na spotkanie Modlitewne, które będzie na hali sportowej w Częstochowie w niedziele 17 XII.

13. W zakrystii można nabywaćopłatki wigilijneu pana kościelnego za dobrowolne ofiary, które są wynagrodzeniem za jego całoroczną pracę. Starajmy się podtrzymać ten piękny zwyczaj naszych ojców nabywania opłatków przy parafii.

14. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i „Mały Gość”z lampionem do złożenia oraz wiele innych czasopism … Dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” oraz „Dominik”. Przy kościele można nabyć kartony do złożenia lampionu /3 zł/. Są też kalendarze ścienne oraz świece Caritasw ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; Świece małe – ofiara przynajmniej 5 zł; świece duże – ofiara przynajmniej 12 zł.