XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 26 LISTOPADA 2017 R.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Król Wszechświata, któremu wszystko jest poddane, jest zarazem Pasterzem, który dba o każdego z nas. Wzywa nas też, abyśmy i my troszczyli się o innych, często słabszych, uboższych i opuszczonych. W potrzebujących jest Jezus. Pomagając im, służymy Jezusowi Królowi. Niech Chrystus uwrażliwi nasze serca na biedę drugiego człowieka. Bo nie udzielając pomocy, odwracamy się od Jezusa …

2. We wtorek przypada 8. Rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji Bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach.

3. Wypominki listopadowe, połączone z różańcem, będą odmawiane tylko w środę o godz. 17.30.

4. W środę Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni dla wszystkich chętnych …

5. W środę rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą poprowadzi Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. Nowenna będzie odprawiana:
• Środa – po Mszy Św. z Nowenną do Matki Bożej Nieust. Pomocy;
• Czwartek –na zakończenie Adoracji Najśw. Sakramentu /godz. 17.40/;
• Piątek – przed rozpoczęciem Mszy Św., czyli o godz. 17.45;
• Sobota – po Mszy Św. o godz. 7.00 wraz nabożeństwem z okazji I soboty miesiąca;
• Niedziela – po Mszy Św. o godz. 9.00.

6. W czwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30.

7. W I piątek grudnianabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00 /obie Msze Św. w nowym kościele/; składka na tacę będzie pomocą dla naszych misjonarzy.

8. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty będzie wg następującego porządku: • Dla dzieci – środa od godz. 16.00 /potem są wypominki!/; • Dla młodzieży – czwartek od godz. 16.30; • Dla dorosłych – piątek od godz. 16.30.

9. W tym tygodniu, w duchowym przygotowaniu do Bierzmowania, zapraszamy na wieczorne nabożeństwo: • Młodzież z klas VI – w środę od godz. 17.30 na wypominki i Mszę Św.; • Młodzież z klasy VII – w czwartek od godz. 17.30 na Nowennę do M.B.Niepokalanej i Mszę Św. Prosimy o obecność ich rodziców.

10. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu, czyli nowego roku liturgicznego. Po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo opłatków wigilijnych, które będzie można nabywać u pana kościelnego za dobrowolne ofiary, które są wynagrodzeniem za jego całoroczną pracę.

11. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W Mszach Św. do południa uczynimy to przed Najśw. Sakramentem.

12. Z okazji 1. Rocznicy śmierci ks. Juliana Osmoli jest na stronie internetowej naszej parafii film 18 min. będący wspomnieniem o Księdzu Kanoniku. Bóg zapłać p. Markowi Białce za jego udostępnienie.

13. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i „Mały Gość”z lampionem do złożenia oraz wiele innych czasopism … Dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” oraz „Dominik”. Przy kościele można dziś nabyć kartony do złożenia lampionu /3 zł/. Są też kalendarze ścienne: z Janem Pawłem II i Maryjne po 3 zł oraz większe z ok. 20 rocznicy śmierci naszego misjonarza w Republice Konga - ks. Jana Czuby – po 7 zł.