XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 18 LISTOPADA 2017 R.

1. Nie wiemy, kiedy przyjdzie koniec. Wiemy jednak, że na pewno przyjdzie. Otrzymaliśmy liczne talenty i nie chodzi tu tylko o talent pisarski, malarski czy aktorski. Dostaliśmy takie talenty, jak życie, umiejętność kochania i czynienia dobra. Kiedyś Bóg zapyta każdego z nas, jak te talenty wykorzystaliśmy ? … Nie poddawajmy się lękom, zniechęceniu czy bierności. Św. Paweł wzywa nas: „Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!” …

2. Dzisiaj po każdej Mszy Św. można z wiarą i pobożnością ucałować relikwie św. Marcina Bpa, Patrona naszej parafii, powierzając mu siebie i swoich bliskich …

3. Wypominki listopadowe, połączone z różańcem, będą odmawiane w środę i piątek o godz. 17.30. W miarę możliwości zachęcamy do udziału w wypominkach.

4. We wtorek katecheza z rodzicami – dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie w nowym kościele o godz. 17.00. We wtorek po Mszy Św. wieczornej będzie Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Natomiast ze względu na nieobecność kilku osób należących do nowej Rady Parafialnej, pierwsze spotkanie inauguracyjne będzie w pierwszych tygodniach Adwentu.

5. W środę Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni dla wszystkich chętnych …

6. W czwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30. Po modlitwie w ciszy od godz. 17.30 będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio, które zakończy się błogosławieństwem Najśw. Sakramentem na sposób lurdzki. Prośby i podziękowania, które polecamy Bogu wtedy podczas różańca, prosimy składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. O. Pio.

7. Najbliższa niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. Na Mszy Św. o godz. 11.00 do grona aspirantów zostaną przyjęci kandydaci, którzy przygotowują się do służby ministranckiej.

8. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i „Mały Gość” oraz wiele innych czasopism … Dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” oraz „Dominik”. Przy kościele można dziś zabrać bezpłatną gazetę z serii „dobre nowiny” na listopad. Jak zawsze jest w niej wiele tematów, ale szczególnie o akcie zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij” oraz o współczesnym mistyku i stygmatyku Br. Elia – polecamy ….