XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LISTOPADA 2017 R.

1. Nie wiemy, kiedy Bóg nas wezwie do siebie. W tym czasie oczekiwania warto dbać o oliwę w swej lampie, jak w przypadku panien roztropnych, o których słyszymy dziś w Ewangelii. Bierność w życiu duchowym lub zagłuszanie wewnętrznego pragnienia Boga może doprowadzić do tego, że kiedyś usłyszymy słowa Jezusa do nas skierowane: „Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was”. Niech nasze uczestnictwo w Eucharystii będzie pełne wewnętrznego skupienia, rozmodlenia i ukierunkowania na obecnego wśród nas Boga …

2. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańcowych … Z tej racji ucałowanie relikwii św. Marcina Bpa, Patrona naszej parafii, będzie za tydzień.

3. Wypominki listopadowe, połączone z różańcem, będą odmawiane w środę i piątek o godz. 17.30. W miarę możliwości zachęcamy do udziału w wypominkach.

4. W środę Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni dla wszystkich chętnych …

5. W czwartek -AdoracjaNajśw. Sakramentu będzie od godz. 16.30. Po modlitwie w ciszy od godz. 17.30 będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich. [zmiana ze względu na Mszę Św. za zmarłych kapłanów w Porębie Spytkowskiej].

6. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom z rejonów: Domy od Uszwi, Wójtówka i Niziny za zebranie ofiar na rogale św. Marcina, młodzieży z KSM-u za ich rozprowadzenie przy kościele, a właścicielom i pracownikom Cukierni „Poezja” za przygotowanie rogali. Przepraszamy, że ich zabrakło – postaramy się za rok przygotować więcej.

7. Jeszcze do czwartku są zapisy nawyjazd na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózka oraz Mszę Św. po Drodze Krzyżowej w kościele w Zabawie w dn. Odpustu ku Jej czci, czyli 18 listopada /sobota/. Wyjazd o godz. 13.30, wyjazd powrotny po godz. 19.00; koszt ok. 20 zł.

8. W duchowym przygotowaniu do Bierzmowania prosimy w tym tygodniu młodzież na wypominki i Mszę Św., czyli od godz. 17.30:
• III klasy gimnazjum – w środę;
• II klasy gimnazjum – w piątek. Prosimy również ich rodziców.

9. W piątekpo Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie i zakończy się w sobotę o godz. 7.00. Zachęcamy gorąco do ofiarowania chwili czasu na modlitwę w ciszy przed Najśw. Sakramentem w ciągu tych 24 goddzin … Prosimy o podejście do zakrystii, Tych osób, które mogą przyjść na konkretne godziny Adoracji.

10. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

11. Młodzież naszej parafii z ks. Piotrem zapraszają na Zabawę „Katarzynkową” w sobotę od g. 19.00 w Domu Strażaka w Gnojniku. Bilety wstępu są w zakrystii, a od jutra w Kwiaciarni i sklepie „Malinka” …

12. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest dla nas wezwaniem do pomocy przez stałą modlitwę w ich intencji, a także do wsparcia materialnego. Do 31 marca 2018 r. można wysyłać sms o treści RATUJE na numer 72405. Dziś także przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek jako pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie …

13. W kościele św. Marcina będzie teraz przerwa w sprawowaniu Mszy Św. o godz. 7.00 w niedziele i święta ze względu na coraz większe zimno. Powrót nastąpi zaraz po Odpuście Fatimskim. Ze względu na ciepło i większą wygodę w kościele Matki Bożej Fatimskiej liczymy na zrozumienie.

14. W trzecią niedzielę miesiąca w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza … Serdeczne Bóg zapłać Parafianom, którzy podejmują się zbiórek w rejonach oraz wszystkim wytrwałym Ofiarodawcom. Niech sam Bóg przez ręce Maryi wynagrodzi hojnymi łaskami.

15. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i „Mały Gość” oraz wiele innych czasopism … Dla dzieci nowy: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” oraz „Dominik”. Przy kościele są jeszcze ostatnie kalendarze ścienne ze św. O. Pio /4zł/. W zakrystii miesięcznik „Różaniec”.

+++

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:

 

19 XI   - Róża Św. Jadwigi Śląskiej;
26 XI   - Róża Św. Marii Magdaleny;
3 XII   - Róża Św. Faustyny;
10 XII  - Róża Św. Szymona z Lipnicy.