NIEDZIELA WIELKANOCNA 8.04.2012 ROK

1. Jutro (poniedziałek) na Mszy św. o godz. 9.00 będzie rozpoczęcie ostatnich trzech dni przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla uczniów z trzecich klas gimnazjum. We wtorek prosimy na godz. 17.00, a w środę na godz. 18.00. Prosimy też o obecność ich rodziców oraz tych świadków bierzmowania, którzy mogą być. Sakrament Bierzmowania młodzież naszej parafii przyjmie w Uszwi, w czwartek - 12 kwietnia o godz. 15.30. Podczas Mszy św. będą zbierane ofiary na Fundację Ks. Abpa Jerzego Ablewicza, która wspiera stypendiami zdolną, a ubogą młodzież.

2. W ciągu tygodnia Msze św. poranne w środę i piątek będą sprawowane w kościele św. Marcina, a wszystkie wieczorne oraz w sobotę rano będą w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

3. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym Parafianom, którzy włączyli się w przeżycie Triduum Paschalnego i wczorajszej procesji rezurekcyjnej: Służbie Liturgicznej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, młodzieży z ks. Rafałem, przygotowującej Ciemnicę i Grób Pański, orkiestrze dętej, niosącym, feretrony i sztandary, śpiewającym Pasję w Wlk. Piątek, tym, którzy włączyli się w czytania mszalne i śpiewy podczas liturgii, panu organiście, kościelnemu i pani Kazi oraz tym, co służyli pomocą w przygotowaniu kościoła do uroczystości Zmartwychwstania.

4. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego jest dziś przed Mszą św. o godz. 17.00, jutro o godz. 8.45, we wtorek i środę po Mszy św. wraz z modlitwami do Ducha Świętego, w czwartek i piątek o godz. 17.45, w sobotę zaś po Mszy św. porannej. Kto w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przystąpi do Komunii św. może liczyć na obfitość łask Bożych - według słów Pana Jezusa, które powiedział do św. Faustyny. Otwierają się wtedy zdroje Bożego Miłosierdzia dla każdego grzesznika.

5. W drugie czwartki miesiąca o godz. 18.00 będziemy odprawiać, oprócz Eucharystii, nabożeństwo dziękczynno - błagalne przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. Jemu jest poświęcona kaplica i dopóki nie będzie wykonanego projektu ołtarza, zostanie tymczasowo powieszony obraz, a mamy też relikwie /cząstka jego papieskiej białej sutanny/ i relikwiarz. Już od najbliższego czwartku będą modlitwy przez jego wstawiennictwo i będzie można po raz pierwszy ucałować relikwie.

6. Nabożeństwo do św. Stanisława Kazimierczyka zostaje przeniesione na ostatni piątek miesiąca.

7. Zmiana tajemnic różańcowych będzie jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00 [Róże Matek i Ojców] i po godz. 11.00 [Róże Dzieci i Młodzieży].

8. Ponieważ sytuacja w naszym kraju w wielu dziedzinach życia, jak też przez ataki na Kościół i lekceważenie zasad moralnych i wartości chrześcijańskich staje się trudna, zachęcam gorąco do włączenia się w Krucjatę modlitwy i postu w intencji naszej Ojczyzny. Wspólnie będziemy się modlić co niedzielę Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. o godz. 17.00;            w każdą sobotę, cząstką różańca o godz. 7.00, a Msza św. będzie wtedy o g. 7.30; oraz w drugie czwartki miesiąca przy okazji nabożeństwa przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. Oprócz tego zachęcamy do podjęcia w tej intencji modlitwy w naszych rodzinach, choć raz w tygodniu, nawet krótkiej oraz do praktyki postu o chlebie i wodzie w każdy piątek lub przynajmniej w jeden piątek w miesiącu, jak kogoś nie stać na więcej. Im więcej osób włączy się w tę Krucjatę, tym więcej wyprosimy łask od Boga, bo inaczej zaleje nas fala niewiary i niemoralności.

9. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym na plebanii, a Rycerstwa Niepokalanej - w piątek w kościele.

10. Polecamy czasopisma katolickie. Niech będą pomocą w głębszym przeżywaniu radosnej prawdy o Zmarwychwstaniu Pańskim: zwłaszcza "Gość Niedzielny", nowy "Kościół nad Uszwicą" /cena 3 zł/; nowe "Miłujcie się" ze wzruszającymi świadectwami; dla dzieci nowy "Promyczek Dobra" z układanką oraz nowy dla dzieci od 3 lat mini "Promyczek Dobra" z rozkładaną malowanką z procesją             rezurekcyjną oraz symbolami Świąt Wielkanocnych; dla klas II - "Dominik" i także inne czasopisma. Zachęcamy do nabycia u ministrantów.KRUCJATA MODLITWY I POSTU ZA OJCZYZNĘ:

 
1] Każda sobota - godz. 7.00 - Różaniec;
2] Każda niedziela - godz. 16.50 - Koronka do Miłosierdzia Bożego;
3] II czwartek miesiąca - godz. 18.00 - Modlitwa za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II;
4] Modlitwa osobista i rodzinna;
5] Post o chlebie i wodzie w piątki {przynajmniej}.Prowadzenie modlitwy różańcowej

w niedziele i święta od godz. 8.30

15 IV  -  Róża Św. Marii Magdaleny,

22 IV  -  Róża Św. Faustyny,

29 IV  -  Róża Św. Barbary,

  3 V   -  Róża Św. Jana,

  6 V   -  Róża Św. Bernadety,

13 V   - Róża Św. Teresy od Dziec. Jezus.