XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

1. Jezus mówi w Ewangelii: „Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Naszym celem jest życie wieczne, osadzeni jednak jesteśmy w konkretnej ziemskiej rzeczywistości. Często doświadczamy wątpliwości w określaniu granic w naszym życiu. Potrzebny jest nam zatem jasny system wartości; musimy też kierować się uczciwością wobec samych siebie i innych ludzi, a także wobec Boga. Eucharystia jest dla nas umocnieniem, abyśmy mogli być jak źródło światła w świecie …

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Intencje związane z Tygodniem Misyjnym będziemy powierzać Bogu podczas codziennych nabożeństw różańcowych.

3. W niedziele zapraszamy o godz. 16.30 na Nabożeństwa Różańcowe i potem jest Msza Św. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe są o godz. 17.30i potem Eucharystia.

4. Jutro Szkoła Podstawowa w Gnojniku nosząca imię Jana Pawła II ma swoje Święto, które rozpocznie się Mszą Św. w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 9.00, a potem dalsze uroczystości w szkole. Zapraszamy także rodziców do udziału w tej Eucharystii.

5. W środę chętnych zapraszamy na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

6. Wczwartek– Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 16.30 …

7. W sobotę– Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 7.00 i Eucharystia.

8. W obecnym tygodniuklasy IV szkoły podstawowej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. we wtorek, a klasy V w czwartek. Prosimy także ich rodziców.

9. Przychodzących wcześniej do kościoła na Nabożeństwa Różańcowe zachęcamy do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego…

10. Zapraszamy całą parafię do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się w piątek 27 X na parkingu przy kościele św. Marcina od godz. 7.00 do godz. 9.30, kiedy sprzęt zostanie odebrany przez firmę Green Office Ecologic. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

11. W niedzielę, 29 października, odbędzie się przy kościele zbiórka do puszek jako pomoc dla Mateuszka Balcerowiaka, który urodził się z poważnym niedowładem rączek, tzw. artrogrypozą stawów i czeka na operację przeszczepu mięśni w klinice w Niemczech; to już piąta jego operacja bardzo kosztowna. Rodzice proszą o wsparcie i pomoc w leczeniu dziecka … 12. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism …. Dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”, „Dominik”. Przy kościele są kalendarze ścienne: ze Świętymi po 5 zł; z papieżem Franciszkiem /4 zł/, ze św. O. Pio /4 zł/, ze św. Janem Pawłem II /po 4 i 3 zł/ i Maryjny /po 3 zł/. W zakrystii są do odebrania zamówione „Kalendarze Rolnika”. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można zabrać bezpłatną gazetę z serii „dobre nowiny”, która zawiera wiele ciekawych tematów i świadectw działania Boga w naszym życiu … Młodzież rozprowadza znicze na potrzeby KSM-u … Dziś można jeszcze pobrać kartki na wypominki roczne i listopadowe …