XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

1. „Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego” – ten piękny refren psalmu i dzisiejsze czytania przypominają nam o tym, że kiedy idziemy za Jezusem, nie braknie nam niczego, żeby osiągnąć zbawienie. Jezus zna nas i chce dobra każdego. Nie musimy już błądzić. Możemy wsłuchiwać się w Jego głos i podążać za Nim. Przy Jezusie jesteśmy bezpieczni. On przyszedł, aby dać nam życie

2. Dzisiaj, z racji Dnia Papieskiego, przy kościele są zbierane ofiary do puszek w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera stypendiami ubogą, a zdolną młodzież.

3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych …

4. Dziś jeszcze w  w zakrystii zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, aby ratować nienarodzone dzieci podejrzane o niepełnosprawność lub chorobę. Trzeba być dorosłym i potrzebny jest numer pesel.

5. Zapraszamy o godz. 16.30 naNabożeństwa Różańcowe i potem jest Msza Św. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe są o godz. 17.30i potem Eucharystia. Komunia Św. udzielana jest tylko podczas Mszy Św., dlatego bardzo prosimy o pozostanie na Mszy Św. tych, którzy mogą. Zachęcamy do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież, ale także dorosłych.

6. W tym tygodniu w środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

7. Wczwartek– Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 16.30; różaniec będzie odmawiany przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

8. W piątek – 13 października będzie ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza Św. będzie o godz. 17.30 i potem procesja różańcowa z figurą Pani Fatimskiej. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi przy I i V dziesiątku różańca prosimy Grupę Modlitewną Św. O. Pio [rozważania w zakrystii]; przy drugim dziesiątku – kobiety; przy trzecim – mężczyźni i przy czwartym młodzież. Przynieśmy świece lub lampiony …

9. W sobotę– Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 7.00 i Eucharystia. Z okazji przypadającego wtedy Dnia Edukacji narodowej, czyli Dnia Nauczyciela zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do modlitwy różańcowej za nauczycieli, wychowawców i katechetów.

10. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Caritas …

11. W ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania klasy VI zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. we wtorek, a klasę VII w czwartek. Prosimy także ich rodziców.

12. W niedzielę - 15 październikaw naszym kościele Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się Koncert Papieski, który rozpocznie się ok. godz. 16.00. Dlatego będzie zmiana: Msza Św. będzie sprawowana o godz. 14.30 i zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe /ok. godz. 15.30/. Zwróćmy uwagę na zmianę porządku za tydzień popołudniu !!! Zapraszamy do udziału w Koncercie …

13. Za tydzień w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni oraz ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.[Uwagi !!!] …

14. Wybory do nowych Rad Parafialnych mają być w niedzielę 15 października br. Do wczorajszego dniabył czas, aby zgłaszać Kandydatów. Z tak dużej parafii, jak nasza, zostało zgłoszone trzy osoby: Renata Krakowska, Magdalena Cisak i Paweł Zapiór … I co dalej ??? …

15. Przychodzących wcześniej do kościoła na Nabożeństwa Różańcowe zachęcamy do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego jako wynagrodzenie Trójcy Świętej za grzechy Narodu Polskiego …

16. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce k/ Częstochowy, które będzie w sobotę, 14 października; wyjazd z przystanku przy kościele św. Marcina o g. 5.45, zapisy w zakrystii do czwartku wieczór.

17. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism …. Dla dzieci są nowe numery „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka” oraz „Dominik” z płytą dla przygotowujących się do I Komunii Św. Są też nowe numery „WPiS”-u, „Królowej Różańca Św.”, ”Nowego Listu” m.in. o mocy błogosławieństwa i przekleństwa. W zakrystii – miesięcznik „Różaniec”. Przy kościele są kalendarze ścienne: ze Świętymi po 5 zł; z papieżem Franciszkiem /4 zł/, ze św. O. Pio /4 zł/ … Od najbliższej niedzieli młodzież rozprowadzać będzie znicze na potrzeby KSM-u …