VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.02.2019 R.

1. Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do patrzenia na wydarzenia codzienne w perspektywie życia wiecznego. Jezus mówiąc o błogosławieństwach, nawiązuje do trudnych nieraz okoliczności. Pokazuje zarazem, że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga. Podczas Eucharystii powierzamy z ufnością Bogu nasze zmagania i cierpienia. Wsłuchajmy się w słowa Jezusa: „Błogosławieni jesteście ...”.

2. Spotkanie Modlitewne będzie w środę w kościele po nabożeństwie wieczornym.

3. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; a od godz. 17.00 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio i po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii. Prośby i podziękowania można składać przy ołtarzu Bożego miłosierdzia, abyśmy je przedstawiali Panu Bogu podczas różańca.

4. Spotkanie Rady Parafialnej będzie we wtorek o godz. 18.30. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

5. W dalszym ciągu zachęcamy do włączenia się w Krucjatę Jednej Intencji. Przypominamy, że Krucjatą Jednej Intencji może być objęta jakakolwiek modlitwa i jakikolwiek dobry uczynek, post, umartwienie czy też czyn pokutny; oczywiście pierwszeństwo dotyczy udziału w nabożeństwach wynagradzających w pierwsze soboty miesiąca. Kto więc podejmuje Intencję: „By Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej Wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”, może zgłosić swoje imię na specjalną listę w zakrystii, która zostanie przesłana na Krzeptówki, lub też sam zgłosić internetowo: imię i miejscowość na stronie: www.jednaintencja.pl albo e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

6. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godz. Adoracja Najśw. Sakramentu. To czas wyjątkowy na osobiste spotkanie z Panem Jezusem, który tylko dlatego, że każdego z nas kocha największą miłością, pozostał ukryty w Najśw. Sakramencie, aby być blisko nas. Dla własnego szczęścia skorzystajmy z tej bliskości Pana Jezusa. Kto może przyjść na Adorację o konkretnej godzinie, to prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii ... W piątki, w które odbywa się 24-godz. Adoracja Najśw. Sakr., zaraz po Mszy Św. wieczornej jest modlitwa w intencji uzależnionych i z prośbą o trzeźwość dla naszych rodzin. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Natomiast KSM prowadzi wtedy godziną Adorację od godz. 19.30.

7. W każdą sobotę o godz. 6.45 jest Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej i potem Msza Święta.

8. W niedzielę – 24 lutego, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, zostaną poświęcone książeczki do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św.

9. Ponawiamy prośbę w imieniu Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1 % podatku na cele charytatywne, które przez cały rok podejmuje Caritas naszej diecezji. W „celu szczegółowym” zachęcamy do wpisania naszych chorych: Radka Kępę lub Paulinę Zając albo też nazwę naszej parafii i wtedy parafia przekaże wsparcie na osoby chore. Dziś przy wyjściu z kościoła prosimy zabrać ulotkę, która informuje o wielu działaniach Caritas naszej diecezji, m.in. z 1 % podatku.

10. Polecamy czasopisma religijne: tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. „Królowa Różańca Świętego” ze świadectwami mocy różańca i nowenny pompejańskiej; jest nowy numer „Miłujcie się” a w nim wiele ciekawych tematów i poruszających świadectw; dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza”, „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami ...