XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 SIERPNIA 2015 R.

1. Ilekroć przychodzimy na Mszę Świętą, przypominają się nam słowa powiedziane przez Jezusa: "Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim". Chrystus zaprasza nas do zjednoczenia z Sobą. Dając nam swoje Ciało i Krew na pokarm, pragnie, byśmy z Jego sakramentalnej obecności czerpali siły do dalszej drogi i do pokonywania codziennych trudności. Prośmy Ducha Świętego, aby otwierał nasze serca i wlewał w nie pragnienie częstego przyjmowania Eucharystii.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Jacka, kapł.; * czwartek - św. Bernarda, opata i dokt. Kośc.; * piątek - św. Piusa X, pap.; * sobota - NMP Królowej.

3. W czwartek - od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. O. Pio. Przygotujmy prośby i podziękowania, abyśmy mogli je przedstawić Bogu we wspólnej modlitwie różańcowej. W sposób szczególny bdziemy polecać Bogu naszych chorych i cierpiących oraz zniewolonych nałogami, zwłaszcza alkoholizmem. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. O. Pio.

4. Ewangelie zamówionych dodatkowo powinny być na najbliższą niedzielę.

5. Jutro Mszą Św. o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpoczyna się XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Msza Św. i wiele wydarzeń pielgrzymkowych na trasie będzie transmitowane w radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz można je znależć na stronie internetowej Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

6. Jeszcze dziś wychodząc z kościoła członkowie Akcji Katolickiej zbierają podpisy pod prośbą kierowaną do papieża Franciszka w sprawie przyszłości rodziny, w związku z październikowym Synodem poświęconym rodzinie. Do podpisów nie trzeba ani numeru pesel ani dowodów osobistych. Parafianie, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za przyszłość naszych rodzin, niech dołączą się do apelu, który napływa do Ojca Św. ze wszystkich stron świata. Zaś wszyscy niezainteresowani i obojętni niech dalej przyglądają się, jak zło coraz bardziej chce zniszczyć szczęście i życie rodzin i małżeństw, a szatan pragnie mieć jak najwięcej swoich współpracowników ...

7. Organizujemy wyjazd autokarem do Częstochowy w dniu 25 sierpnia {wtorek} na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Wyjazd o godz. 6.30, koszt 35 zł. Powrót po Mszy Św. sprawowanej na Wałach Jasnogórskich o godz. 17.00. Osoby, które będą tylko wracać z Częstochowy niech to zgłoszą i dla nich koszt - 30 zł. Zapisy w zakrystii. Bardzo prosimy nie odwlekać na ostatnią chwilę zgłoszenia, gdyż chcemy wiedzieć, czy wystarczy jeden autokar.

8. Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu będzie trwał od soboty 22 sierpnia do niedzieli 30 sierpnia. Program jest na plakatach przy obydwu kościołach. Kustosz sanktuarium serdecznie zaprasza.

9. Bardzo prosimy o przyniesienie w najbliższym czasie pozostałych plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi, aby mogły je zabrać dzieci z wyznaczonych rodzin wielodzietnych i potrzebujących. 10. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny", w którym jest wiele ciekawych artykułów ... Dla rodzin tygodnik "Źródło", miesięcznik "WPiS", "Nasza Arka"; "Cuda i łaski Boże"; "Rycerz Niepokalanej", "Miłujcie się" i inne ...