NA PIELGRZYMIM SZLAKU DO ŚW. SZYMONA

Grupa pielgrzymów pod przewodnictwem ks. Mariana Zapióra, proboszcza parafii pw. św. Marcina w Gnojniku, przybyła pieszo do miejsca narodzin św. Szymona. Po drodze pątnicy zatrzymali się jeszcze na chwile w kościółku w Gosprzydowej, aby powierzyć swoje troski Matce Bożej. Tam dołączyła grupa miejscowych parafian wraz z ks. Januszem Boćkiem, który czasowo pełni funkcję administratora parafii. Pielgrzymi szlak przemierzało w tym roku kilkadziesiąt osób. W Lipnicy Murowanej strudzonych pątników przywitał miejscowy proboszcz parafii oraz kustosz sanktuarium ks. Mariusz Jachymczak, który wraz z ojcem Zenonem Burdakiem ze zgromadzenia ojców Bernardynów udzielił wszystkim błogosławieństwa. Po Mszy św. o godz. 19 odmówiona została nowenna, podczas której polecane były intencje i prośby o wstawiennictwo św. Szymona.
- Mam nadzieję, że kult św. Szymona będzie sukcesywnie narastał, liczba pątników i czcicieli Szymona będzie się zwiększać, a otrzymane łaski za wstawiennictwem bernardyna z Lipnicy będą obfite i owocne - mówi ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii św. Marcina w Gnojniku. (mb)