DZIENNIKARSTWO BEZ GRANIC

Dnia 11.03.2017 r. w tarnowskim Wyższym Seminarium Duchownym odbyły się warsztaty dla liderów Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Na wstępie ks. Jan Bartoszek powiedział, iż ma to być Dziedzina Ewangelizacji w Swojej Parafii. ”Idźcie i głoście” Na warsztatach można było bardzo dużo nauczyć się od ekspertów z dziedziny mediów społecznościowych i przekonać się o tym, ze naprawę nie można siedzieć z założonymi rękami i milczeć , trzeba poruszyć serca ludzi i pokazać, że można. „Trzeba nam zacząć mówić współczesnym językiem do ludzi współczesnych” dodał ks. Zbigniew Wielgosz redaktor Gościa Niedzielnego. Św. Augustyn tworzył już modele medialne jak komunikować prawdę i
doświadczenia duchowe. Te słowa mówił podczas warsztatów ks. bp Andrzej Jeż Albo komunikujesz –albo giniesz! W wymiarze siedmiu godzin można było zaczerpnąć informacji na tematy typu : Promocja dobrych wiadomości, szukanie tematów dla mediów, podstawowe zasady prawne obowiązujące w mediach, oraz wykorzystanie mediów do promowania Kościoła. Biorąc udział w tych warsztatach byłam pod wrażeniem zaangażowania z jak wielką pasją robią to inni, bo ciężko dzisiaj się przebić i trzeba się trochę namęczyć, żeby dobrze komunikować z otoczeniem. Przede wszystkim poczułam wsparcie ze strony prelegentów i dziennikarzy utwierdzając się przy tym, że to co robimy w przy parafialnym Oddziale Akcji Katolickiej ma sens i warto włożyć jeszcze więcej wysiłku w redagowanie notatek o własnych projektach, bo dzięki nim
szersze grono dowie się o funkcjonowaniu Naszego Oddziału. A korzyści wypływające będą przepajane wiarą wszystkich dziedzin ludzkiej aktywności poprzez uświadamianie i wzmacnianie tożsamości katolickiej.

tekst: Kozdrój Małgorzata