91. urodziny ks. Juliana Osmoli

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, swój jubileusz urodzinowy świętował ks. kanonik Julian Osmola, emerytowany proboszcz parafii św. Marcina w Gnojniku. Z intencji pani Ewy Cierniak-Lambert wraz z Rodziną, odprawiona została Msza święta z prośbą o potrzebne łaski i powrót do zdrowia Dostojnego Jubilata, którą sprawował ks. Piotr Bober, miejscowy wikariusz. Na zakończenie Eucharystii poświęcony został obraz Pana Jezusa Miłosiernego, który zawiśnie na głównej ścianie sali konferencyjnej Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego EWA w Gnojniku. Na zakończenie uroczystości, były życzenia, prezenty, okolicznościowy tort oraz tradycyjne „sto lat”, odśpiewane przez ludowych artystów z zespołu Wrzos.

naciśnij poniżej , aby obejrzeć galerie zdjęć >>>

>>> OBEJRZYJ FILM >>>

Warto wspomnieć, że w tym roku, ks. Julian Osmola będzie świętował 63 lata kapłaństwa oraz 49 lat pracy duszpasterskiej we wspólnocie parafialnej w Gnojniku. Obecnie, ze względu na stan zdrowia, przebywa w Rodzinnym Domu Opieki STAŚ w Gnojniku, gdzie otoczony jest troskliwą opieką medyczną, rehabilitacyjną oraz duchową. (mb)